Dollner: Decyzja o wejściu Audi do F1 pozostaje w mocy

Nowy dyrektor generalny koncernu zdementował plotki, które nasilał brak komunikacji.
15.12.2311:44
Nataniel Piórkowski
643wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nowy dyrektor generalny Audi przekonuje, że projekt jego firmy w Formule 1 nie jest zagrożony.

Gernot Dollner zastąpił we wrześniu Markusa Duesmanna na stanowisku dyrektora generalnego niemieckiego koncernu.

Audi od miesięcy nie przekazuje żadnych informacji na temat realizacji planu debiutu w Formule 1, jako właściciel zespołu i producent jednostek napędowych.

Cisza komunikacyjna doprowadziła do pojawienia się plotek o możliwych opóźnieniach w budowie silnika i ewentualnym wycofaniu się firmy ze zobowiązań wobec serii Grand Prix.

W rozmowie z Handelsblatt, Dollner potwierdził pełne zaangażowanie w projekt. Zarząd oraz rady nadzorcze Audi oraz Volkswagena podjęły klarowną decyzję o wejściu Audi do Formuły 1 w 2026 roku. Ten plan pozostaje w mocy.

Dollner przyznał jednak, że w czasach poprzedniej struktury kierowniczej decyzje nie były podejmowane w wystarczająco sprawnym tempie.

Kiedyś mieliśmy bardzo złożony krajobraz komisji. Z tego względu zlikwidowaliśmy teraz cały poziom komisji poniżej zarządu. W skrócie: teraz działamy sprawniej i najważniejsze decyzje ponownie podejmuje cały zespół zarządu.

Alessandro Alunni Bravi - reprezentant Saubera, który od 2026 roku ma stać się fabrycznym teamem Audi, tak tłumaczył brak informacji ze strony niemieckiego producenta: To proste. Obecnie nasz zespół to Alfa Romeo F1 Team Stake.

Tak więc do końca roku mamy pewne ograniczenia w komunikacji na temat zespołu, jego przyszłości i zaangażowania Audi. W pełni szanujemy stanowisko Alfy Romeo. Nie chcemy ogłaszać żadnych komunikatów, poza tymi, które w ścisły sposób wiążą się z wyścigami i mistrzostwami. Tak jak już powiedziałem, samo zaangażowanie [Audi] jest obecne.