Autosport: Audi wprowadziło nowy układ napędowy już w Barcelonie
Niemiecki producent jako pierwszy wykorzystał fakt zakwalifikowania się do ADUO.
24.06.2615:18
89wyświetlenia
Embed from Getty Images
Autosport informuje, że Audi już podczas Grand Prix Katalonii zastosowało poprawioną jednostkę napędową, dzięki zakwalifikowaniu przez FIA do systemu ADUO.
Pierwsza ocena osiągów silników została przeprowadzona po Grand Prix Kanady, jednak wyniki analizy FIA trafiły do producentów dopiero dwa tygodnie później podczas weekendu w Monako. Choć Red Bull Powertrains - uznany przez Federację za punkt odniesienia pod względem osiągów silnika spalinowego - zgłaszał zastrzeżenia do całego procesu, wyniki pozostały w mocy do czasu ewentualnych dalszych decyzji.
Mało kto spodziewał się jednak, że którykolwiek z producentów zdąży przygotować poprawki już na kolejny wyścig. Tymczasem podczas Grand Prix Katalonii oba samochody Audi otrzymały nowe elementy jednostki napędowej. Informacja znalazła się w oficjalnych dokumentach FIA, gdzie odnotowano wymianę silników spalinowych oraz turbosprężarek, lecz wówczas nie wzbudziło to większego zainteresowania.
Dopiero później ujawniono, że nie były to standardowe wymiany komponentów. Według informacji serwisu Autosport, nowe jednostki zawierały szereg modyfikacji mających przede wszystkim poprawić właściwości jezdne i reakcję układu napędowego. Nie były to jeszcze duże zmiany wpływające bezpośrednio na osiągi, lecz pierwszy etap znacznie szerszego programu rozwojowego.
Szybkość działania Audi zaskoczyła konkurencję. Wszystko wskazuje na to, że prace nad nową specyfikacją trwały od dłuższego czasu w ośrodkach w Ingolstadt i Hinwil, a producent czekał jedynie na formalne zatwierdzenie możliwości wykorzystania dodatkowych przywilejów rozwojowych, gdy tylko pojawiło się zielone światło ze strony FIA.
Według informacji płynących z padoku, Audi planuje kolejne etapy rozwoju swojej jednostki napędowej i zamierza systematycznie udoskonalać pakiet przez resztę sezonu.
Autosport informuje, że Audi już podczas Grand Prix Katalonii zastosowało poprawioną jednostkę napędową, dzięki zakwalifikowaniu przez FIA do systemu ADUO.
Pierwsza ocena osiągów silników została przeprowadzona po Grand Prix Kanady, jednak wyniki analizy FIA trafiły do producentów dopiero dwa tygodnie później podczas weekendu w Monako. Choć Red Bull Powertrains - uznany przez Federację za punkt odniesienia pod względem osiągów silnika spalinowego - zgłaszał zastrzeżenia do całego procesu, wyniki pozostały w mocy do czasu ewentualnych dalszych decyzji.
Mało kto spodziewał się jednak, że którykolwiek z producentów zdąży przygotować poprawki już na kolejny wyścig. Tymczasem podczas Grand Prix Katalonii oba samochody Audi otrzymały nowe elementy jednostki napędowej. Informacja znalazła się w oficjalnych dokumentach FIA, gdzie odnotowano wymianę silników spalinowych oraz turbosprężarek, lecz wówczas nie wzbudziło to większego zainteresowania.
Dopiero później ujawniono, że nie były to standardowe wymiany komponentów. Według informacji serwisu Autosport, nowe jednostki zawierały szereg modyfikacji mających przede wszystkim poprawić właściwości jezdne i reakcję układu napędowego. Nie były to jeszcze duże zmiany wpływające bezpośrednio na osiągi, lecz pierwszy etap znacznie szerszego programu rozwojowego.
Szybkość działania Audi zaskoczyła konkurencję. Wszystko wskazuje na to, że prace nad nową specyfikacją trwały od dłuższego czasu w ośrodkach w Ingolstadt i Hinwil, a producent czekał jedynie na formalne zatwierdzenie możliwości wykorzystania dodatkowych przywilejów rozwojowych, gdy tylko pojawiło się zielone światło ze strony FIA.
Według informacji płynących z padoku, Audi planuje kolejne etapy rozwoju swojej jednostki napędowej i zamierza systematycznie udoskonalać pakiet przez resztę sezonu.