Hulkenberg: Pomimo trudnego sezonu nie brakuje mi motywacji

"Wciąż mam jedną z najlepszych prac na świecie" - przekonuje kierowca Haasa.
17.01.2418:19
Nataniel Piórkowski
332wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg podkreśla, że pomimo trudnego powrotu do Formuły 1 jest wciąż spragniony sukcesów.

Po trzech latach przerwy Hulkenberg powrócił do regularnych startów w serii Grand Prix, zastępując w Haasie Micka Schumachera.

Niemiec zaliczył kilka konkurencyjnych występów w kwalifikacjach. Na szczególne uznanie zasługuje drugi czas osiągnięty przez 36-latka w czasówce w Montrealu. Wtedy to jednak w celebracji sukcesu przeszkodziła kara cofnięcia o 2 pozycje na starcie wyścigu.

Podczas niedzielnych zawodów Hulkenberg nie miał większych szans na włącznie się do rywalizacji o wysokie pozycje, ze względu na chroniczne problemy Haasa z oponami.

Opisując swój sezon, Hulkenberg stwierdził: Myślę, że pod koniec sezonów mieliśmy kilka naprawdę dobrych popisów, ale walczyliśmy wtedy o dwunaste lub trzynaste miejsce, więc nasze osiągnięcia nie trafiały na pierwsze strony gazet. Wiem jednak, że w stu procentach wykorzystałem potencjał bolidu. To jest dla mnie najważniejsze - gdy wiesz i czujesz, że pojechałeś swoje maksimum.

Hulkenberg dał także jasno do zrozumienia, że nie dostrzega u siebie problemów z motywacją. Wciąż mam jedną z najlepszych prac na świecie. Mimo, że niedziele nie szły nam najlepiej, to wciąż czerpałem z nich mnóstwo frajdy - prawdopodobnie było jej więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie mogę się już doczekać nadchodzącego sezonu. Uwielbiam rywalizację i wciąż mam apetyt na coś więcej.

Odnosząc się do dyspozycji nieudanego bolidu VF-23, reprezentant stajni z Kannapolis powiedział: Jeśli chodzi i nasz bolid i miejsca, w których mieliśmy największe problemy, to spośród wszystkich wyścigów wyróżniają się Brazylia i Monza. Te dwa weekendy były najtrudniejsze. Mieliśmy tam bardzo trudne zadanie i potężną stratę do rywali.

Po wydaniu przez zespół informacji o zmianie na stanowisku szefa zespołu, Hulkenberg opublikował wpis na Instagramie, w którym pożegnał Guenthera Steinera i podziękował mu za zaufanie.

Dzięki Guenther. Za twoje zaufanie, przyjaźń i szansę ponownego ścigania się w F1. Bez dwóch zdań, masz charakter… Wszystkiego najlepszego!.