Porsche oczekuje na decyzję Vettela w sprawie startów w WEC

Według Kolner Express, żaden zespół F1 nie jest zainteresowany powrotem Niemca.
16.04.2418:32
Mateusz Szymkiewicz
560wyświetlenia


Urs Kuratle odpowiadający za program Porsche w WEC, potwierdził, że wciąż oczekuje na decyzję Sebastiana Vettela w sprawie ponownych startów.

Czterokrotny mistrz świata ma za sobą testy z niemieckim koncernem, który rywalizuje w Długodystansowych Mistrzostwach Świata z Hipersamochodem. Uważano, iż jazdy Vettela są elementem przygotowań do udziału w tegorocznej edycji Le Mans, jednak sam kierowca uniknął konkretnych deklaracji, a po zakończeniu testów urwały się wszelkie informacje o potencjalnej współpracy.

Mimo to Porsche podkreśla, iż cały czas oczekuje na sygnał od Vettela w sprawie startu w Le Mans. Dowiadujemy się z mediów, że rozmawiamy z kilkoma osobami, ale jeśli chodzi o nas to wiemy tyle, że nie zapadły żadne decyzje. Nie wiemy też kto się z nami pojawi, ani gdzie. Dowiemy się tego w nadchodzących tygodniach. Zawsze interesuje nas dobro zespołu. Mamy wielu dobrych kierowców - powiedział Urs Kuratle, szef programu Porsche w WEC.

Przed Grand Prix Japonii pojawiały się jednak sygnały, iż Vettel może być zainteresowany powrotem do stawki Formuły 1. Szef Mercedesa - Toto Wolff, określił niedawne dyskusje z Niemcem jako flirt w sprawie ponownych startów. Mimo to według Kolner Express, ani niemiecki producent, ani Red Bull nie jest zainteresowany współpracą z Vettelem.

Sebastian Vettel wyraził zainteresowanie powrotem do Formuły 1, jednakże nikt go nie chce. Mimo wolnych kokpitów na kolejne mistrzostwa, Niemiec nie może znaleźć miejsca - informuje Oliver Reuter, korespondent Kolner Express.