Leclerc podejmie współpracę z nowym inżynierem od weekendu na Imoli

Dotychczasowy inżynier wyścigowy Xavi Marcos obejmie "nową rolę wewnątrz organizacji".
09.05.2420:15
Mateusz Szymkiewicz
774wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło, że Charles Leclerc otrzyma nowego inżyniera wyścigowego od Grand Prix Emilii-Romanii.

Monakijczyk nieprzerwanie od 2019 roku współpracował z Xavim Marcosem, dla którego był to debiut w tej roli. Podczas pierwszego sezonu Charlesa Leclerca w Ferrari, starania inżyniera były wspierane przez Jocka Cleara, doświadczonego przy prowadzeniu między innymi Jacquesa Villeneuve'a, Rubensa Barrichello czy Michaela Schumachera.

Mimo to jak potwierdzono w czwartkowy wieczór, od nadchodzącej rundy na torze Imola dojdzie do roszady na stanowisku inżyniera wyścigowego Leclerca. Xavi Marcos obejmie nową ważną rolę w innych programach firmy.

Na następcę Hiszpana wyznaczono Bryana Bozziego, który dotychczas był inżynierem odpowiedzialnym za osiągi bolidu Leclerca. Jego staż pracy w Ferrari liczy już dziesięć lat i przez ten okres współpracował ze stroną garażu Monakijczyka.

Pod znakiem zapytania wciąż jest przyszłość Riccardo Adamiego, który współpracuje z Carlosem Sainzem. 29-latek odejdzie z zespołu po sezonie ustępując miejsca Lewisowi Hamiltonowi. Niewykluczone, iż siedmiokrotny czempion przyprowadzi ze sobą aktualnego inżyniera z Mercedesa - Petera Bonningtona.