Alonso gotowy na ponowny start w Le Mans w składzie z Verstappenem
Hiszpan jest dwukrotnym zwycięzcą całodobowego klasyku.
22.06.2616:10
8wyświetlenia
Embed from Getty Images
Fernando Alonso zadeklarował, że jest gotowy na kolejny start w wyścigu Le Mans, tym razem w jednym składzie z Maksem Verstappenem.
Hiszpan jest dwukrotnym tryumfatorem całodobowego klasyku z lat 2018-2019, kiedy to reprezentował barwy Toyoty. Po wycofaniu się z rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Alonso zdecydował się na powrót do Formuły 1, w której pozostaje do dziś.
Jak przyznaje 44-latek, mimo wygranych w Grand Prix Monako oraz Le Mans, w tej chwili nie myśli o Indianapolis 500, w którym zwycięstwo zapewniłoby mu Potrójną Koronę. Alonso pozostaje jednak otwarty na kolejny start w Le Mans, chcąc utworzyć jedną załogę z czterokrotnym mistrzem świata - Maksem Verstappenem.
Fernando Alonso zadeklarował, że jest gotowy na kolejny start w wyścigu Le Mans, tym razem w jednym składzie z Maksem Verstappenem.
Hiszpan jest dwukrotnym tryumfatorem całodobowego klasyku z lat 2018-2019, kiedy to reprezentował barwy Toyoty. Po wycofaniu się z rywalizacji w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Alonso zdecydował się na powrót do Formuły 1, w której pozostaje do dziś.
Jak przyznaje 44-latek, mimo wygranych w Grand Prix Monako oraz Le Mans, w tej chwili nie myśli o Indianapolis 500, w którym zwycięstwo zapewniłoby mu Potrójną Koronę. Alonso pozostaje jednak otwarty na kolejny start w Le Mans, chcąc utworzyć jedną załogę z czterokrotnym mistrzem świata - Maksem Verstappenem.
Indy? W tej chwili nie myślę o tym. Jeśli chodzi o Hipersamochody, to tak naprawdę nie wiem. Nie zaprzątają mi one głowy- powiedział Fernando Alonso w Barcelonie, pytany o potencjalne kroki po odejściu z Formuły 1.
Chciałbym znów pojechać Dakar i wygrać go. To wyzwanie, które przemawia do mnie. Potrójna Korona także jest atrakcyjna, ale równie ciekawie zapowiada się Dakar. Wygrana w F1, wyścigach długodystansowych i rajdach byłaby precedensem.
Lubię wyzwania. Na pewno Hipersamochód stanowiłby takie dla mnie, a Le Mans było naprawdę pięknym doświadczeniem. Być może pewnego dnia zdecyduje się na powrót, szczególnie, gdyby mógł on nastąpić z Verstappenem- zakończył dwukrotny mistrz świata.
Mateusz Szymkiewicz