Marko: Kontrakt z Vettelem nie pozostawia mu otwartych drzwi

Konsultant Red Bulla odniósł się do słów Dietricha Meteschitza
03.05.1112:09
Nataniel Piórkowski
2036wyświetlenia

Helmut Marko zaprzeczył, że Red Bull Racing pozostawia Sebastianowi Vettelowi wolną rękę w kwestii przejścia do innego zespołu, pomimo obowiązującego kontraktu.

Podpisana niedawno umowa zakłada, że mistrz świata będzie reprezentował barwy czerwonych byków do sezonu 2014 włącznie. Jednakże Dietrich Mateschitz powiedział, że jeśli Vettel zechce przejść do Ferrari czy Mercedesa, to niech idzie.

Inne zdanie ma na ten temat konsultant oraz prawa ręka twórcy marki Red Bull - Helmut Marko. Austriak przedstawił nieco inną interpretację tych słów: Fakt, że ktoś może opuścić zespół jeśli chce, mieści się całkowicie w filozofii pana Mateschitza. Jednakże w organizacji, która inwestuje dużo pieniędzy, musimy przestrzegać pewnych rodzajów gwarancji.

Austriak jest jednak przekonany, że Vettel nie będzie musiał myśleć o przenosinach do innego zespołu przed końcem obowiązującego kontraktu: Nie chodzi o lojalność - czołowy sportowiec musi być skrajnym egoistą - ale teraz jesteśmy tak silni, że nawet rozpoczynając sezon samochodem, który nie jest w stanie wygrywać, będziemy w stanie szybko nadrobić zaległości - dodał Marko.

Źródło: onestopstrategy.com

KOMENTARZE

3
Kamikadze2000
03.05.2011 12:14
Póki co Vettel nie ma się gdzie wybrać, skoro jest w najlepszym zespole! Mam nadzieje, że RBR pozostanie dość długo w czołówce!!! :))
wartek
03.05.2011 11:35
to dla tego po kwalifikacjach nie mogl wysiasc z bolidu :D
jpslotus72
03.05.2011 10:35
Mateschitz po prostu się przejęzyczył - chodziło mu zapewne o Marka... Dla pewności, pasy bezpieczeństwa w bolidzie Vettela mają być od najbliższego weekendu zastąpione łańcuchami, a dla poprawienia balansu Sebastian będzie miał do nogi przykutą ołowianą kulę - gdyby mu po głowie chodziły głupie myśli... :)