Hill zrezygnuje z posady szefa BRDC

Głównym kandydatem do przejęcia jego funkcji jest inny były kierowca F1 - Derek Warwick
07.06.1116:02
Nataniel Piórkowski
1442wyświetlenia

Były mistrz świata - Damon Hill zrezygnuje z funkcji szefa British Racing Drivers' Club (BRDC), którą sprawuje od pięciu lat.

Hill odegrał kluczową rolę przy zapewnieniu długoterminowej obecności Grand Prix Wielkiej Brytanii w kalendarzu Formuły 1 na odrestaurowanym torze Silverstone, który jest własnością BRDC. Teraz jednak uznał, że nadszedł czas, aby skupić się na osobistych sprawach. Oficjalnie Brytyjczyk złoży rezygnację na walnym zgromadzeniu związku 25 sierpnia.

Mówiąc o swej decyzji, Hill wyznał: To był wielki przywilej i zaszczyt, służyć jako prezydent BRDC od roku 2006. Jako klub, a jednocześnie biznes, możemy być niezmiernie dumni ze wszystkiego, co byliśmy w stanie osiągnąć dla brytyjskich sportów motorowych w ciągu ostatnich kilku lat.

BRDC i Silverstone mają przed sobą ekscytującą przyszłość, więc nadszedł dla mnie czas, aby oddać stery i poświęcić więcej czasu mojej rodzinie, moim własnym interesom, a także karierze mojego syna - Josha. Niemniej jednak nadal będę członkiem BRDC i nie mogę się już doczekać oglądania tego, jak klub będzie rósł w siłę.

Czołowym kandydatem do przejęcia stanowiska po Hillu jest teraz inny były kierowca Formuły 1 - Derek Warwick. Przewodniczący BRDC - Stuart Rolt powiedział: Zarząd jest zachwycony, że Derek jest gotów kandydować w wyborach na szefa BRDC, aby przejąć stanowisko od Damona. Derek jest kolejnym niezwykle doświadczonym, ale twardo stąpającym po ziemi, prawdziwym kierowcą. Poza jego sukcesami na torze oraz ostatnią pracą w roli dyrektora BRDC, Derek był bardzo zaangażowany w zarządzanie projektem SuperStars i tak jak Damon wspiera z pasją młodych brytyjskich kierowców.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

5
renegade
07.06.2011 08:32
Dla mnie zawsze Damon byl number one.
Aeromis
07.06.2011 05:31
Po śmierci Ayrtona to on stał się dla mnie numerem jeden i kto wie czy bym oglądał F1 gdyby nie Damon Hill.... ano płyną latka, płyną :)
benethor
07.06.2011 05:13
oj tam, oj tam:) O tego są sponsorzy, dzisiaj bez sponsorów i tak nigdzie nie zajdzie:)
renegade
07.06.2011 04:37
Nie sadze aby Josh mial kase na pojscie wyzej niz F3!
benethor
07.06.2011 02:44
Jeśli tego chce, to pozostaje tylko podziekować i czekać na kolejne pokolenie Hillow wygrywające wyścigi w F1:)