O'Connell: Caterham musi znaleźć nowego nabywcę w ciągu trzech tygodni

W przeciwnym wypadku ekipa może nie pojawić się na starcie sezonu 2015.
21.11.1410:19
Nataniel Piórkowski
870wyświetlenia

Administrator Caterhama przekonuje, że jeśli zespół z Leafield zamierza pojawić się na starcie sezonu 2015, to musi znaleźć nowego nabywcę w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Pomimo tego, że ekipa wystąpi w Grand Prix Abu Zabi, pełniący obowiązki jej szefa - Finbarr O'Connell przyznaje, iż w sytuacji gdy całkowicie wstrzymane zostały prace nad nowym bolidem, kluczowe dla przetrwania stajni jest szybkie znalezienie nowego, wiarygodnego właściciela.

Prace nad przyszłorocznym samochodem zostały wstrzymane, gdy Caterham Sports przeszedł pod władzę administratora. Powiedziałem już ludziom z pionu technicznego, że jeśli znajdziemy nowego nabywcę w ciągu najbliższych kilku tygodni, będziemy się ścigać w przyszłym roku - zdradził.

Poproszony o dokładniejsze określenie ram czasowych, przedstawiciel firmy Smith & Williamson dodał: Mówimy o bardzo krótkim okresie. Powiedziałbym, że trzech tygodni.

O'Connell zapewnia, że decyzja o występie na torze Yas Marina była podyktowana chęcią przekonania potencjalnych nabywców, że pomimo opuszczenia Grand Prix USA i Brazylii, ekipa z Leafield wciąż działa i jest w stanie rywalizować w Formule 1. Nie chodzi tu o żadną strategię. Chodzi o pieniądze. O kierowców i sponsorów, którzy mogą dzięki temu przekazać nam pieniądze. Chodziło o samo bycie tutaj. Chcę mieć gwarancję, że nasze finanse się zgadzają.

KOMENTARZE

2
jpslotus72
21.11.2014 09:55
Tymczasem Bernie (ten, z którym nigdy nic nie wiadomo) pochwalił się, że pokrył koszty transportu Caterhama do Abu Zabi (wynajęcie samolotu itp.). Prezent na pożegnanie?
iceneon
21.11.2014 09:49
[quote]będziemy się ścigać w przyszłym roku[/quote] Ja bym tego tak nie nazwał.