Caterham nadal poszukuje nowego właściciela

Stajnia z Leafield rzekomo prowadzi rozmowy z trzema podmiotami
11.12.1409:37
Mateusz Szymkiewicz
1238wyświetlenia

Finbarr O'Connell ujawnił, że nadal trwają poszukiwania nabywcy zespołu Caterham.

Stajnia z Leafield od ponad miesiąca znajduje się w rękach firmy komorniczej - Smitch & Williamson, na czele której stoi Finbarr O'Connell. Zespół zdążył już w tym czasie wystartować w Grand Prix Abu Zabi po zbiórce pieniędzy od fanów, natomiast teraz prowadzi negocjacje z potencjalnymi nabywcami, którzy umożliwią mu udział w kolejnym sezonie.

Kilka tygodni temu Caterham otrzymał zgodę na wykorzystanie w sezonie 2015 tegorocznego bolidu, co pozwoli obecnym właścicielom zyskać czas przy poszukiwaniu nowych inwestorów. Jak się dowiadujemy, w chwili obecnej zakupem ekipy są zainteresowane trzy podmioty.

Ta możliwość jest interesująca dla wszystkich stron, z którymi prowadzę rozmowy. To daje im wybór oraz szansę łatwiejszego wejścia do stawki Formuły 1 - powiedział Finbarr O'Connell.

KOMENTARZE

2
rno2
11.12.2014 10:25
Lepiej niech ktoś poważny wykupi fabrykę i infrastrukturę i skupi się na projektowaniu bolidu na sezon 2016 r. Start w sezonie z bolidem z sezonu 2014 oraz prawdopodobnie z silnikiem Renault w specyfikacji z sezonu 2014 jest zupełnie bez sensu. F1 to nie tylko jazda w kółko, ale też ciągły rozwój. A tu Caterham ze stratą 5 sekund na okrążeniu dostanie bonusowo kolejne 2-3 sekundy w plecy do reszty stawki, która na pewno z nowymi bolidami i nowymi specyfikacjami silników przyspieszy o te kilka sekund w stosunku do tegorocznego sezonu...
punksnotdead
11.12.2014 10:24
Jeśli Caterham ma jeździć zeszłorocznym bolidem i tracić jeszcze więcej, to już wolę żeby go nie było...