Sebastien Ogier triumfatorem Rajdu Polski

Kubica i Szczepaniak zakończyli swą domową rundę mistrzostw na ósmym miejscu.
05.07.1512:55
Nataniel Piórkowski
1988wyświetlenia


Sebastien Ogier odniósł zwycięstwo w Rajdzie Polski - siódmej eliminacji tegorocznych mistrzostw świata, pokonując zespołowego kolegę - Andreasa Mikkelsena oraz kierowcę M-Sport - Otta Tanaka.

Po napiętym harmonogramie przewidzianym na piątek i sobotę, w niedzielę załogi zmierzyły się wyłącznie z jednym, przejeżdżanym dwukrotnie odcinkiem Baranowo. Ogier nie pozostawił złudzeń swym rywalom odnosząc zwycięstwa w obu podejściach, zdobywając przy tym trzy bonusowe punkty przyznawane za najlepszy czas osiągnięty na Power Stage i przypieczętował triumf w mazurskiej rundzie WRC.

Podium uzupełnili Andreas Mikkelsen oraz Ott Tanak, którzy aż do ostatnich kilometrów finałowego odcinka toczył fascynujący pojedynek z Jarim-Mattim Latvalą. Walka dobiegła końca przedwcześnie: kierowca Volkswagena wypadł z trasy i chociaż dość szybko udało mu się na nią powrócić, to stracił szansę na miejsca na najniższym stopniu podium, poważnie uszkadzając swoje Polo R WRC.

Na dwóch kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali kierowcy Hyundaia - kontynuujący świetną passę zapoczątkowaną w Sardynii Hayden Paddon przed Thierrym Neuvillem. W trakcie pierwszego przejazdu "Baranowa", Belg dachował swoim i20 WRC przy małej prędkości. Komentując incydent zwycięzca Rajdu Niemiec z 2014 roku powiedział: Przyciąłem zakręt i coś wyniosło nas z optymalnej linii jazdy. W porządku - straciliśmy przez to trochę czasu, ale mieliśmy naprawdę dużo szczęścia.

Stosunkowo udany występ w Rajdzie Polski zaliczyła polska załoga WRC - Robert Kubica i Maciek Szczepaniak, zmagająca się o poranku z problemami z dyferencjałem oraz hamulcem ręcznym. Unikając poważniejszych błędów i utrzymując konkurencyjne tempo, Polacy piastowali szóstą pozycję. Na Power Stage Kubica uderzył jednak w kamień i przebił oponę, przez co spadł na ósmą lokatę.

Uderzyliśmy w coś na prostej. Za nami udane zawody. W porządku, po tak gładkim weekendzie trochę rozczarowujący, ale w końcu takie są rajdy - powiedział były kierowca Formuły 1.

Jako mało przekonujący można określić występ w Rajdzie Polski teamu Citroena. Po dachowaniu z czwartkowego odcinka testowego Kris Meeke nie był w stanie nawiązać walki z czołówką i ostatecznie - korzystając w dużej mierze na pechu Kubicy - uplasował na siódmej lokacie. W porządku, ale ciągle będę powtarzał, że nasz rajd skończył się jeszcze przed startem w momencie dachowania na odcinku testowym. Trudno mi było później odzyskać pewność siebie - skomentował Irlandczyk z Północy.

Pozycję niżej zmagania na szutrowych trasach zlokalizowanych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich zakończył drugi z reprezentantów francuskiego producenta: Mads Ostberg. Z kolei jeden punkt za dziesiątą pozycję wywiezie z Polski Dani Sordo broniący barw rajdowej ekipy Hyundaia.

Kolejną okazją do kibicowania będzie dla fanów WRC klasyk kalendarza: Rajd Finlandii, który odbędzie się w dniach 30.07-02.08. Już teraz zapraszamy do śledzenia go razem z [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color]

Wyniki 72. Rajdu Polski


KOMENTARZE

5
enstone
05.07.2015 04:28
Bardzo dobry wyniki Roberta, była szansa nawet na 3 zwycięstwa OS w Mikołajkach na torze, ale zawsze ciut brakowało, cieszy fakt, że poprawił się na szutrach, limit pecha wyczerpany. Teraz tylko czekać na Finlandię no i potem asfaltowe Niemcy :D
Venio
05.07.2015 01:40
Oby tak dalej. Trzeba dojeżdżać do mety w punktach i pokazać niedowiarkom, że potrafi.
dan193t
05.07.2015 11:24
Z newsa mozna mylnie interpretowac przygode Kubicy. RK mial pecha bo ten kamien lezal na lini. A przed oesem nie byl 6 tylko 7. Zreszta i tak moze awansowac bo JML chyba nie dotrze do serwisu po dzwonie. Ogolnie super rajd a wynik RK swietny , bo w czystej walce pokonal 2 hyundaje i ostberga, a bez kapcia takze byla szansa byc prprzed krisem
rocque
05.07.2015 11:06
Bardzo dobry rajd w wykonaniu Roberta. Mimo wszystko szkoda, bo była szansa na 6 miejsce.
dek
05.07.2015 11:04
Nie ma dzwona, nie ma komentarzy internetowych bladzi.