Organizatorzy GP Singapuru ujawniają zmiany w układzie toru

Drobne modyfikacje obejmą obszar zakrętów 11-13.
28.07.1509:42
Nataniel Piórkowski
2020wyświetlenia

Organizatorzy Grand Prix Singapuru poinformowali o wprowadzeniu drobnych modyfikacji toru, które są podyktowane pracami modernizacyjnymi, prowadzonymi w centralnej części państwa-miasta.

Zmiany dotkną obszar zakrętów 11-13, których przeprofilowanie ma zdaniem szefostwa obiektu ma stworzyć lepsze warunki do podejmowania manewrów wyprzedzania.

Organizatorzy poinformowali, że zakręt jedenasty stanie się od tego sezonu nieco ciaśniejszy i wolniejszy, podczas gdy wiraż numer dwanaście zyska zupełnie nowy profil i będzie prowadził nie jak dotychczas na prawy, a lewy pas Anderson Bridge. Dodatkowo zabiegając o zwiększenie szans na podjęcie prób wyprzedzania, poszerzono zakręt trzynasty, po którym następuje wyjazd na esplanadę.

Możliwość przeniesienia znaczenia prac w centrum miasta na poprawki toru Marina Bay to fantastyczne wyzwanie - powiedział Jonathan Giesecke z Faithful+Gould. Spodziewam się, że modyfikacje zakrętów 11-13 pozwolą na bliższe ściganie i zwiększą możliwości wyprzedzania.

KOMENTARZE

2
pancio93
28.07.2015 01:09
Ciekawy może być zakręt 12. Będzie szybki wjazd, krótki wierzchołek zakrętu i zwężająca się trasa na moście Andersona. Łatwo o mały poślizg i już samochód na ścianie.
WooQash
28.07.2015 11:03
Według mnie ciekawa zmiana. Sam bardzo nie lubiłem tych zakrętów śmigając wirtualnie.