Hamilton: Nie mam w głowie żadnych nowych celów

Brytyjczyk cieszy się z tego, iż mógł wyrównać osiągnięcie Ayrtona Senny i zdobyć trzy tytuły F1.
26.10.1512:11
Nataniel Piórkowski
2283wyświetlenia


Lewis Hamilton przyznał, że po wyrównaniu osiągnięcia Ayrtona Senny i zdobyciu trzech tytułów mistrzowskich, trudno mu o postawienie kolejnych konkretnych celów w Formule 1.

Wygrywając szalony wyścig o Grand Prix Stanów Zjednoczonych, Hamilton zapewnił sobie trzecią w karierze koronę mistrza świata. Brytyjczyk niejednokrotnie otwarcie wypowiadał się o swojej fascynacji osobą Senny i marzeniach o zdobyciu podobnie jak on trzech tytułów mistrza F1.

Moim celem było zdobycie trzech mistrzostw świata. Tylu samo co Ayrton. Nie był z tego samego kraju co ja, ale mimo wszystko inspirował mnie jako młodego człowieka. Nie wiem, co będzie dalej. Nie ma już nikogo, komu chciałbym dorównać. Czuję, że mam w ręku pałeczkę moją i Ayrtona. Zobaczymy, jak daleko będę ją w stanie zanieść - powiedział Hamilton po Grand Prix USA.

Opisując walkę o zapewnienie sobie tytułu, Hamilton przyznał: Te ostatnie okrążenia i myślenie o tym, że mam tytuł na wyciągnięcie ręki, pytanie samego siebie, czy się uda. Wszystko to, co zostało mi z wcześniejszych lat mojej kariery, wszystko co zbudowałem... Byłem tak blisko, czułem zapach mistrzostwa, więc cisnąłem. Jestem po prostu przytłoczony i trudno mi znaleźć właściwe słowa. To szalone, że mogę myśleć o sobie jako trzykrotnym mistrzu świata. To coś wyjątkowego. Ten tytuł naprawdę smakuje lepiej niż ubiegłoroczny, bo dzięki niemu wyrównałem osiągnięcie Ayrtona.

KOMENTARZE

12
macieiii
26.10.2015 10:52
@Masio miałem na myśli sezon bodaj 2013, napisałem Ferrari tylko nie byłem pewien kiedy to było. [quote="Maciek znafca"]Hamilton swoje osiągnął, wyrównał osiągnięcie swojego idola, teraz będzie wypalony a Nico jeszcze bardziej głodny sukcesu. To bardzo prawdopodobne. [/quote] Wątpię w wypalenie. Czuje spełnienie. Nie ma to nic wspólnego z tym że jest wielkim kierowcą wyścigowym i jeżdżąc najlepszym bolidem nie będzie sam z siebie oddawał pola. Jeśli zespół się do niego zwróci, bądź odbędą pewne rozmowy poza torem by jakoś Nico doczłapał drugie miejsce to pewnie spuści z tonu. Póki co na nic takiego się nie zanosi
mich909090
26.10.2015 10:41
Zobaczymy czy głód Rosberga pozwoli mu na wyprzedzenie Vettela w ostatnich trzech wyścigach.
Maciek znafca
26.10.2015 10:30
O, może przez to teraz spuści z tonu i nie będzie miał takiej motywacji, a to umożliwi drogę do tytułu dla Nico, który jest MEGA zmotywowany. Oby ta wielka motywacja ROSa przełożyła się na sukces w przyszłym sezonie. Hamilton swoje osiągnął, wyrównał osiągnięcie swojego idola, teraz będzie wypalony a Nico jeszcze bardziej głodny sukcesu. To bardzo prawdopodobne. kemot Nawet nie jakiś głos, tylko główny głos odnośnie teammate'a. Przecież to on powiedział, żeby Raikkonen został, bo dobrze mu się z nim współpracuje i rozwija bolid. Inaczej Ferrari wzięłoby jakiegoś młodego talenta ;p
kemot
26.10.2015 08:38
Właśnie Ferrari ma ten problem, że nie potrzebują drugiego Vettela, tylko kogoś, kto dojeżdża za nim. Vettel uciekł z Red Bulla, bo widział, że Ricciardo jest lepszy od niego, na pewno ma jakiś głos w Ferrari odnośnie wyboru partnera zespołowego.
FuX08
26.10.2015 07:37
Raikkonen jest słaby w tym sezonie, mając drugi bolid w stawce popełnia mnóstwo błędów, które skutkują niekończeniem wyścigów. Niestety lata lecą i forma już nie ta. Wydaje mi się, że Ferrari niepotrzebnie przedłużyło z nim kontrakt, jakiś młodziak byłby równie dobry, np; Sainz lub Verstappen.
Masio
26.10.2015 06:41
@Kamikadze2000 Puki czerpie radość ze ścigania się i nie jest bardzo stary, to nie wycofa się z F1. Zrobić miejsce innym to powinni zrobić Button i Raikkonen, którzy mają 35 i 36 lat i uważam, że zrobili już wystarczająco dużo. Teraz pora na młodych. Alonso i Massa też już powinni powoli szykować się na odejście.
Kamikadze2000
26.10.2015 05:32
Powinien zrobić miejsce innym, którzy także chcieliby dostąpić zaszczytu zostania mistrzem świata. Rosberga każdy pokona... nawet Carmen Jorda. ;)
Masio
26.10.2015 04:26
Lewis na razie ochłonie po zdobyciu tytułu w tym roku. Dopiero w przyszłym roku będzie myślał co dalej ze sobą zrobić.
mich909090
26.10.2015 04:19
[quote]W takim razie powinien odejść z F1[/quote] I dlatego podpisał w maju 3 letni kontrakt z Mercem wiedząc ,że na 90 % zostanie w tym sezonie mistrzem trzeci raz ? [quote]Czuję, że mam w ręku pałeczkę moją i Ayrtona. Zobaczymy, jak daleko będę ją w stanie zanieść” [/quote] Czyli chce kontynuować dzieło Ayrtona ,któremu nie było dane odnosić kolejnych sukcesów. Piękne :)
SkC
26.10.2015 03:46
W takim razie powinien odejść z F1 ^_^
Masio
26.10.2015 02:56
[quote="macieiii"]Hamilton teraz niczym Massa dla Ferrari w GP Australii [/quote] Jak mam to rozumieć? Co łączy Massę i Ferrari w GP Australii?
macieiii
26.10.2015 12:46
To jest piękne co nie mieści się w niczyjej głowie. Hamilton teraz niczym Massa dla Ferrari w GP Australii "jestem pierwszy, co teraz?"