Leclerc: Brakuje mi wsparcia Julesa Bianchiego

"W przeszłości zawsze mogłem liczyć na jego dobre rady".
13.07.1612:02
Nataniel Piórkowski
1428wyświetlenia


Junior Akademii Kierowców Ferrari - Charles Leclerc przyznał, że brakuje mu wsparcia i porad od zmarłego w lipcu ubiegłego roku Julesa Bianchiego.

Bianchi - bliski przyjaciel Leclerca, sam był związany z Ferrari - zmarł dziewięć miesięcy po wypadku, do jakiego doszło podczas deszczowego GP Japonii 2014.

Po odejściu Francuza Leclerc zasilił szeregi programu rozwojowego kierowców stajni z Maranello, a w ubiegłym tygodniu zadebiutował na torze w trakcie weekendu GP, zaliczając trening z Haasem.

Odnosząc się do osoby Bianchiego, Monakijczyk powiedział: Znałem go od kiedy byłem bardzo, bardzo młody. Był dla mnie oparciem, pomagał mi w wielu rzeczach związanych ze ściganiem.

Teraz, bez niego, jest mi ciężko, ponieważ zawsze mogłem liczyć na jego pomoc, a teraz już jej nie doświadczę. W przeszłości zawsze mogłem liczyć na jego dobre rady. Zachowuję w pamięci wszystkie jego komentarze i staram się nie popełniać błędów, na które zwracał mi uwagę.

Leclerc wierzy, że gdyby nie tragiczny incydent z Suzuki, Bianchi stałby się pierwszym wychowankiem Akademii, który otrzymałby szansę startów w Scuderii. Jules był jednym z tych talentów, który trafiłyby do Ferrari, gdy nie stało się to, co się stało. Jestem jednak przekonany, że Akademia Kierowców wyda kogoś, kto trafi do czołowego zespołu.

KOMENTARZE

2
Kamikadze2000
15.07.2016 08:49
Mam nadzieje, że Charles osiągniesz to, czego nie było dane Jules'owi. :)) A Ty mistrzu spoczywaj w pokoju... dla mnie najlepszy ever... (ten, kto śledzi f1wm od dawna wie, że Jules zawsze był moim faworytem)... ;((
marios76
13.07.2016 04:26
Wcale się chłopakowi nie dziwię. Stracił swego przyjaciela, mentora. Ja od Julesa żadnych porad nie potrzebowałem, ale niesamowicie brakuje mi jego obecności na torze, wśród najlepszych. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie ile mógłby osiągnąć. Czasu wystarczyło by pokazać, że nie jest przecietniakiem. :(