Ericsson: Sauber walczy teraz z Williamsem

Szwed podkreśla, że ekipa pod dwóch trudnych sezonach skupia się na solidnych wynikach
26.04.1812:15
Mateusz Szymkiewicz
1499wyświetlenia
Embed from Getty Images

Marcus Ericsson przyznał, że ekipa Sauber osiągnęła poziom Williamsa i w najbliższym czasie chce nawiązać równą walkę z kolejnymi zespołami.

Stajnia z Hinwil podczas Grand Prix Bahrajnu otworzyła swój dorobek punktowy w sezonie 2018, dzięki dziewiątej lokacie Ericssona. Mimo to zespół plasuje się w klasyfikacji tylko przed Williamsem, którego kierowcy jeszcze nie finiszowali w pierwszej dziesiątce.

Jak przyznał Marcus Ericsson, model C37 prezentuje identyczne osiągi co Williams FW41, co symbolizuje postęp wykonany względem sezonu 2017. Wygląda na to, że możemy konkurować z Williamsem na równej stopie. Ostatnie dwa lata stały pod znakiem przetrwania. Teraz nadszedł czas na wyniki. Podczas treningów jesteśmy czasem przed Force India lub Toro Rosso, co jest sporym krokiem względem dwóch poprzednich sezonów - powiedział Szwed.

KOMENTARZE

2
rno2
26.04.2018 10:41
@benethor Można powiedzieć, że oba zespoły dążyły ku sobie i spotkały się gdzieś po środku :-) Widać, że Sauber urwał nieco straty do czołówki w porównaniu do lat ubiegłych.
benethor
26.04.2018 10:34
nie nie, to chyba odwrotnie panie Ericsson, to Williams osiągnął poziom Saubera :P