Ericsson otrzymał nowe nadwozie bolidu C37

Kierowca Saubera pomyślnie przeszedł także testy medyczne pod okiem delegata FIA.
01.09.1810:29
Nataniel Piórkowski
958wyświetlenia
Embed from Getty Images

Marcus Ericsson będzie korzystał od soboty z nowego nadwozia bolidu C37. Poprzednie zostało zniszczone w wyniku incydentu z drugiego treningu przed Grand Prix Włoch.

Po utracie panowania nad bolidem w związku z problemem z DRS, Ericsson uderzył w barierę, a jego bolid wzbił się w powietrze i kilkukrotnie koziołkował nad trawiastym poboczem.

Pracując nad przygotowaniem nowego bolidu mechanicy Saubera złamali w nocy tak zwaną godzinę policyjną. Wykorzystali w tym celu jeden z dwóch wyjątków, zapewnionych na sezon każdemu zespołowi.

W sobotę rano nowe nadwozie bolidu Ericssona przeszło kontrolę FIA. Testy medyczne odbył także Ericsson, który został dopuszczony do udziału w dalszej części wyścigowego weekendu na Monzy.

W trakcie pierwszego treningu Ericsson pokonał jedenaście okrążeń po mokrym torze. Do incydentu w FP2 doszło w momencie, gdy Szwed rozpoczynał swoje pierwsze pomiarowe kółko. 27-latek ruszy do ostatniego treningu nie mając na koncie w ten weekend żadnego szybkiego przejazdu na slickach.

W nocy i o poranku nad Mediolanem przeszedł kolejny deszczowy front. FP3 może zostać rozegrane na mokrej nawierzchni, ale oczekuje się, że na czas kwalifikacji tor będzie już suchy.