Antonio Giovinazzi faworytem do drugiej posady w Sauberze?

Tym samym ze stajnią z Hinwil pożegnałby się po czterech sezonach Marcus Ericsson
13.09.1808:13
Mateusz Szymkiewicz
1720wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pojawiają się informacje, jakoby Antonio Giovinazzi był faworytem do drugiej posady w ekipie Sauber na sezon 2019.

Na początku tygodnia stajnia z Hinwil potwierdziła podpisanie dwuletniego kontraktu z Kimim Raikkonenem, który po sezonie odejdzie z Ferrari na rzecz Charlesa Leclerca. Otwartą kwestią pozostaje obsada drugiego kokpitu i największe szanse zdawał się mieć Marcus Ericsson, lecz media informują, iż bardzo duże szanse ma obecny trzeci zawodnik Saubera.

Według wielu źródeł, na pole position do posady u boku Raikkonena znalazł się Antonio Giovinazzi, który jest kolejnym juniorem Ferrari. Włoch ma za sobą starty w dwóch wyścigach w sezonie 2017 właśnie w barwach Saubera, natomiast obecnie otrzymuje bolid C37 w piątkowych treningach.

Nie jest tajemnicą, że chcę pozostać w Sauberze, a nadchodzące wyścigi będą dla mnie bardzo ważne - powiedział Marcus Ericsson.

Z kolei kierowca GT z Finlandii - Toni Vilander, uważa, że obsada drugiego kokpitu może wiele wyjaśnić odnośnie realnych wpływów Ferrari w Sauberze, który jest sponsorowany przez Alfę Romeo. Giovinazzi jest naprawdę dobrym kierowcą oraz wielkim talentem. Zobaczymy ile są warte dolary Ericssona lub czy Alfa Romeo będzie miała większą moc decyzyjną. Będzie świetnie, jeżeli talent Giovinazziego znajdzie się ponad wszystkim - powiedział Vilander.

KOMENTARZE

5
woodywoods
13.09.2018 07:51
Dawać młodego, a wywalić paydrivera.
RY2N
13.09.2018 04:59
FCA od dawna powoli przygotowuje Saubera żeby tylnymi drzwiami przywrócić Alfa Romeo do F1. Dlatego wszystko zleży od ich (FCA) decyzji finanasowych. Jak zdecydują się wyłożyć większą kasę to Ericsson wyleci bez chwili wahania.
kumien
13.09.2018 07:52
Giovinazzi jak dla mnie super talentem nie jest, a jego główną zaletą jest to, że jest Włochem i nie jest wolny jak żółw.
bartoszcze
13.09.2018 06:51
@JuJu_Hound Vasseur nie miał w tej sprawie nic do powiedzenia. Powrót Kimiego do Saubera wymagał wyłożenia pieniędzy przez Ferrari, bo Saubera na Fina nie stać. A to czy będzie jeździć Ericsson, czy Giovinazzi, zależy od tego ile kto zdecyduje się wyłożyć pieniędzy na finansowanie zespołu.
JuJu_Hound
13.09.2018 06:40
Giovanizzi to człowiek Ferrari, w pewnym sensie Raikkonen również. Podejrzewam, że wymiana Leclerc - Raikkonen została wymuszona przez Vasseura i społkę (dostaniecie Leclerca, ale...). W tym wypadku nie widzę miejsca dla drugiego kierowcy z rodziny Ferrari. Zostanie Ericcson bo wciaz dostarcza ogromnego wsparcia - gdyby było inaczej nie widzielibysmy go w F1 od kilku sezonów.