FIA nie będzie tolerować naruszania limitów toru w dziewiętnastym zakręcie

W kwalifikacjach sędziowie anulują każdy czas uzyskany po szerokim wyjeździe za tarki.
20.10.1821:56
Nataniel Piórkowski
1242wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA będzie stosować podejście zerowej tolerancji w przypadku naruszania przez kierowców limitów toru w przedostatnim zakręcie Circuit of the Americas.

W notatce wysłanej do zespołów dyrektor wyścigów F1 - Charlie Whiting zaznaczył, że jeśli podczas kwalifikacji kierowca wyjedzie czterema kołami poza wyznaczony obszar w dziewiętnastym zakręcie, jego czas zostanie anulowany. W trakcie wyścigu zawodnik najpierw otrzyma ostrzeżenie, a w przypadku odnotowania czwartego naruszenia limitu przypadek zostanie zgłoszony zespołowi sędziów sportowych.

W komunikacie wystosowanym w sobotę rano przez Whitinga czytamy: Jeśli w trakcie kwalifikacji kierowca przejedzie przez tarki w taki sposób, że żadna część jego bolidu nie pozostanie w kontakcie z czerwono-białą sekcją tychże tarek, czas zostanie anulowany przez sędziów.

Podczas wyścigu każdy kierowca, który trzykrotnie wyjedzie poza czerwono-białą sekcję tarek, ujrzy ostrzeżenie czarno-białą flagą. Każde kolejne naruszenie limitów toru będzie skutkować zgłoszeniem sprawy do sędziów. Za każdym razem, gdy bolid opuści czerwono-białą sekcję zespoły zostaną powiadomione o tym zdarzeniu za pośrednictwem oficjalnego systemu informacyjnego.

Przed startem weekendu FIA podjęła działania mające zniechęcić kierowców do ścinania toru w zakrętach numer szesnaście i siedemnaście, w których Max Verstappen nieprzepisowo wyprzedził Kimiego Raikkonena w końcówce GP USA 2017. W wirażach tych zainstalowano dwa wysokie krawężniki.

KOMENTARZE

4
derwisz
21.10.2018 01:25
E tam krawężniki, powinni postawić odpowiedniej wysokości murek, tak żeby błąd kierowcy kończył się rozbiciem bolidu.
TVHD
20.10.2018 10:13
@marios76 Verstopper to chyba tylko krawężnik w 17-stce.
marios76
20.10.2018 09:23
Pierwsza ofiara Verstoperow- Verstappen! ;)
B4rta7
20.10.2018 08:57
Coś czuję, że za rok będzie tam szykana.