Mick Schumacher weźmie udział w treningu przed GP Niemiec?

20-latek miałby poprowadzić jeden z bolidów napędzanych silnikiem Ferrari.
09.04.1911:18
Nataniel Piórkowski
739wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher może wziąć udział w pierwszym treningu przed Grand Prix Niemiec.

W ubiegłym tygodniu syn siedmiokrotnego mistrza świata - Michaela Schumachera, przetestował w Bahrajnie tegoroczne konstrukcje Ferrari i Alfy Romeo.

Według dziennika Kolner Express 20-latek może otrzymać kolejną szansę do sprawdzenia swych sił za sterami bolidu napędzanego silnikiem Ferrari już przy okazji domowego Grand Prix Niemiec, jakie odbędzie się pod koniec lipca.

Wydaje się, że droga Micka do F1 jest z góry określona. Występ tutaj, na Hockenheimringu, podczas Grand Prix Niemiec byłby wielkim wydarzeniem dla wszystkich lokalnych fanów - powiedział rzecznik do spraw marketingu toru Hockenheim, Jorn Teske.

Doniesień Kolner Express nie skomentowała menedżerka Schumachera - Sabine Kehm.

Sam kierowca przekonywał: Nie jestem pewien, co teraz się wydarzy. Nie mogę się już doczekać kolejnej rundy Formuły 2. Baku to wyjątkowy tor. Będzie to moja pierwsza wizyta na tym obiekcie.

Hans-Joachim Stuck, prezes niemieckiej federacji wyścigów samochodowych, wieszczy młodemu Schumacherowi karierę w F1. Sabine dobrze kieruje karierą Micka i chroni go. Na pewno zobaczymy go w Formule 1, być może już w przyszłym roku.[/b]