Renault ogłosiło zmiany w strukturze zarządzającej zespołem

Decyzje dotyczą obsady stanowisk w fabrykach w Enstone i Viry.
09.05.1909:07
Nataniel Piórkowski
806wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault ogłosiło zmiany organizacyjne, które obejmą fabryki w Enstone i Viry-Chatillon.

Celem przetasowań kadrowych ma być jak najlepsze przygotowanie zespołu do nadchodzących zmian w przepisach, które mają wejść w życie od sezonu 2021. W komunikacie zespołu zaznaczono, że dyrektor techniczny - Nick Chester oraz dyrektor do spraw silników - Remi Tafffin zwiększą swoją koncentrację na osiągach bolidu i jednostki napędowej.

Pracujący w Enstone Matt Harman awansuje ze stanowiska wiceszefa działu projektowego na dyrektora do spraw inżynierii i będzie odpowiadał bezpośrednio przed Chesterem. Harman dołączył do Renault w ubiegłym roku, po jedenastu latach spędzonych w Mercedesie. Przez długi okres inżynier odpowiadał za integrację silnika i konstrukcji bolidu.

W Viry, gdzie produkowane są jednostki Renault, Christophe Mary obejmie z dniem 1 sierpnia stanowisko dyrektora inżynierii. Wcześniej był on związany z zespołem Ferrari oraz działem Mercedes High Performance Engines.

Stephane Rodriguez, który jest związany z Renault od 2001 roku, został mianowany na dyrektora do spraw projektów i zakupów. Będzie odpowiadał przed Taffinem. Harman, Mary i Rodriguez zostaną także włączeni w skład zarządu zespołu.