Michael Latifi chce zapewnić Nicholasowi posadę na sezon 2020 w Williamsie

"Kilku kierowców jest zagrożonych, wliczając w to Kubicę oraz Giovinazziego".
08.06.1910:58
Mateusz Szymkiewicz
1040wyświetlenia
Embed from Getty Images

Michael Latifi potwierdził, że celuje w zdobycie posady w Williamsie na sezon 2020 dla syna Nicholasa.

23-latek jest aktualnie kierowcą testowym stajni z Grove. W ramach podpisanej umowy Kanadyjczyk bierze udział w oficjalnych sesjach testowych oraz piątkowych treningach. Pierwszy z sześciu występów Latifiego miał miejsce przed domową publicznością w Montrealu, gdzie przejął bolid Roberta Kubicy.

Williams dobrze pasuje do Nicholasa - powiedział Michael Latifi, ojciec kierowcy. To rodzinny zespół, który dobrze rozwijał młodych kierowców, wliczając w to Jacquesa Villeneuve'a oraz Valtteriego Bottasa. Pod koniec lata będziemy wiedzieli w jakim znajdujemy się położeniu.

Od zawsze naszym celem jest zdobycie posady w F1, ale nic nie jest zagwarantowane. Im lepiej spiszesz się w F2, tym więcej drzwi stanie otworem w Formule 1. Kilku kierowców jest zagrożonych, wliczając w to Roberta Kubicę oraz Antonio Giovinazziego. Łatwiej jest debiutantowi rozpocząć starty w małym zespole, aniżeli jednym z większych, gdzie musisz od razu dobrze się spisywać.

Michael Latifi, który posiada 10 procent udziałów w McLarenie, wykluczył możliwość dołączenia Nicholasa do stajni z Woking. Nie ma żadnych dyskusji na ten temat. Mamy dwóch dobrych młodych kierowców i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Moje zaangażowanie w McLarena nigdy nie wiązało się z zapewnieniem posady synowi.