Tost: Kwiat jest teraz dużo dojrzalszym kierowcą

Szef Toro Rosso uważa, iż pozytywny wpływ na Rosjanina miał rok spędzony w Ferrari.
13.06.1910:10
Mateusz Szymkiewicz
569wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Toro Rosso - Franz Tost, przyznał, że Daniił Kwiat jest obecnie dużo dojrzalszym kierowcą.

25-latek w przeszłości był zdegradowany z Red Bull Racing do Toro Rosso za słabą postawę na torze, a decydującym czynnikiem była kolizja z Sebastianem Vettelem w Grand Prix Rosji 2016. Z kolei po powrocie do stajni z Faenzy forma kierowcy uległa całkowitemu załamaniu, co skończyło się dla niego usunięciem z juniorskiego programu po wyścigu w Austin w 2017 roku.

Mimo to Kwiat otrzymał kolejną szansę od austriackiego koncernu, wracając do bolidu Toro Rosso na sezon 2019. Rosjanin w siedmiu wyścigach zdobył 10 punktów, a media nie wykluczają, że dobra postawa wkrótce ponownie otworzy mu drzwi do Red Bulla.

Daniił jest teraz dużo dojrzalszy - stwierdził Franz Tost. Rozumie techniczną stronę znacznie lepiej. Wszyscy wiemy, że w ubiegłym roku pracował z Ferrari w symulatorze i uważam, iż udało mu się wyciągnąć mnóstwo wniosków. Teraz wszystko złożyło się w całość. Muszę przyznać, że Alex Albon również prezentuje bardzo dobre osiągi i jest pewną niespodzianką. Mamy dwóch naprawdę konkurencyjnych kierowców.