Grosjean: F1 musi pozostać skomplikowanym sportem

Zdaniem Francuza na serii GP ciąży odpowiedzialność za rozwój nowych technologii.
27.01.2009:46
Nataniel Piórkowski
709wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean podkreśla, że Formuła 1 musi pozostać skomplikowanym sportem.

W ostatnich latach fani i eksperci bardzo często wyrażali opinię o tym, iż seria Grand Prix odeszła od swych korzeni i stała się przesadnie skomplikowana.

Koronnym argumentem są w tym przypadku innowacyjne hybrydowe jednostki napędowe, które w 2014 roku zastąpiły wolnossące silniki V8. Grosjean - kierowca Haasa - podkreśla jednak, że na F1 ciąży obowiązek rozwijania technologii, które w przyszłości będą mogły trafić do innych samochodów.

To wierzchołek sportów motorowych. Za każdym razem, gdy trafiamy na szczyt - niezależnie od tego, czym zajmujemy się w życiu - to zawsze czeka nas skomplikowane zadanie. Szczyt tenisa jest skomplikowany. To cecha każdego sportu. Ale nie tylko - podobnie jest w biznesie. Nigdy nie jest prosto.

Domyślam się, że jeśli to robimy, to to kochamy. Jeśli to robimy, to mamy za sobą ludzi, którzy także chcą to robić. Nasza praca musi pozostać skomplikowana. Tak to już jest.

Formuła 1 to najbardziej skomplikowany samochód na planecie. W dodatku jeden z najszybszych. W porządku - czasem idziemy o krok za daleko, ale to także nasz obowiązek. Musimy rozwijać świat motoryzacji, kreując przyszłość tego, co będziemy oglądać w innych samochodach.