Leclerc: Będę szczęśliwy, jeżeli Vettel pozostanie w Ferrari

22-latek zapewnia, że jego relacja z czterokrotnym mistrzem świata jest bardzo zdrowa.
30.04.2010:42
Łukasz Tarnacki
902wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc z chęcią przyjmie decyzję o zatrzymaniu Sebastiana Vettela przez Ferrari i zapewnia przy tym, że jego relacja z Niemcem jest dużo lepsza niż sugerują to media.

Umowa Vettela dobiega końca po tym sezonie, ale rozmowy dotyczące jej przedłużenia już trwają. Przyszłość Niemca stoi jednak pod dużym znakiem zapytania, nawet pomimo wypowiedzi Leclerca, który twierdzi, że chętnie pozostawiłby 32-latka w zespole.

Jestem zadowolony mogąc jeździć z Sebem. Wiem, że mieliśmy kilka problematycznych sytuacji, tak jak ta w Brazylii, ale ogół naszej rywalizacji pozostawił we mnie dobre odczucia - powiedział Charles Leclerc. To samo zresztą dotyczy relacji wewnątrz zespołu. W rzeczywistości jest ona duża zdrowsza niż przedstawiają to media. Krótko mówiąc chciałbym, aby Sebastian pozostał moim zespołowym partnerem, ale jestem też gotów współpracować z każdym kierowcą, którego zakontraktuje ekipa. Zawsze trzeba grać zespołowo.

W zeszłym roku pojawiły się spekulacje dotyczące potencjalnego przejścia Lewisa Hamiltona do Ferrari. Teraz jednak najbardziej prawdopodobne jest, że Brytyjczyk pozostanie w Mercedesie. Jeśli czuje, że jest we właściwym miejscu, to podjął dobrą decyzję. Ja cieszę się, że jestem tutaj w Ferrari. To zawsze było moim marzeniem i jestem z tego dumny, chcę zapewnić temu zespołowi wiele zwycięstw - stwierdził Leclerc zapytany o Hamiltona.

W związku z kryzysem finansowym spowodowanym pandemią koronawirusa, wielu kierowców musiało obniżyć swoje pensje, aby odciążyć budżety zespołów. Monakijczyk zapewnia, że byłby gotowy na wprowadzenie takiego rozwiązania w Ferrari, gdyby było to niezbędne dla funkcjonowania ekipy. Jesteśmy w niecodziennej sytuacji i zmagamy się z wieloma trudnościami. Jeśli będzie trzeba, bez problemu dostosuję się do okoliczności - kwituje Leclerc