Chandhok: Williams powinien był nawiązać partnerstwo z Hondą

Ekspert Sky F1 uważa, że team z Grove miał szansę na dynamiczny rozwój i inwestycje.
15.06.2010:29
Nataniel Piórkowski
1388wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były kierowca F1 a obecnie ekspert Sky F1 - Karun Chandhok uważa, że Williams popełnił błąd nie decydując się na współpracę z Hondą od 2018 roku.

Spekulowano, że po odejściu z McLarena Honda próbowała nawiązać relacje z dwoma zespołami - Sauberem i Williamsem. Szwajcarski zespół podpisał już nawet wstępne porozumienie w sprawie dostaw jednostek napędowych. Zostało ono jednak anulowane niedługo po tym, jak szefem stajni został Fred Vasseur.

Williams twardo podkreślał, że nie zamierza rezygnować z silników Mercedesa oraz akcentował swą maksymalną niezależność od producentów.

Interesujące jest to, jak wiele artykułów w ostatnim czasie mówiło o tym, co Williams mógł zrobić inaczej - zauważa Chandhok. Poczynając od zabronienia Adrianowi Neweyowi przejścia do konkurencji po załamanie relacji z BMW i tego typu rzeczy. Wszystkie te teksty odnosiły się jednak do odległej przeszłości.

Myślę, że kiedy w Williamsie usiądą - prawdopodobnie nigdy nie powiedzą tego publicznie - ale kiedy porozmawiają o tym, co można było zrobić inaczej, to moim zdaniem umowa z Hondą jest jedną z tych rzeczy, o które powinni byli zabiegać w nieco bardziej aktywny sposób.

Spójrzmy tylko jak dobrze sprawdziła się ta współpraca w połączeniu z Red Bullem. Wszyscy wiedzieliśmy, że w pewnym momencie Honda wejdzie na wysoki poziom. Oczywiście trzeba z nimi współpracować. To inna kultura i model ten nie zadziałał w przypadku McLarena. Red Bullowi udało się jednak uwolnić ich potencjał.

Naprawdę zastanawiam się, czy kombinacja Williams-Honda mogłaby zrobić dokładnie to, co robi Red Bull-Honda.

Jedno jest pewne - Honda z całą pewnością zainwestowałaby pieniądze w program i go rozwinęła.