Giovinazzi: W tym roku muszę pokonać Raikkonena

Nie cichną spekulacje, jakoby Schumacher mógł zastąpić 26-latka w Alfie.
01.07.2010:02
Mateusz Szymkiewicz
1003wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi przyznał, że musi w tym roku pokonać Kimiego Raikkonena, jeżeli chce utrzymać posadę w Formule 1.

Włoch przystąpi do drugiego pełnego sezonu z Alfą Romeo mając za partnera mistrza świata z 2007 roku. W poprzednim sezonie Fin wyszedł górą z zespołowego pojedynku, jednakże po letniej przerwie to Giovinazzi był lepiej punktującym zawodnikiem stajni z Hinwil.

Jak przyznał 26-latek, chcąc zostać w Formule 1 na dłużej, tym razem musi prezentować mocną formę na przestrzeni całego sezonu. Jeżeli chcę kontynuować moje marzenie, muszę w tym roku pokonać Kimiego - powiedział Antonio Giovinazzi dla szwajcarskiego Blicka.

Nie cichną spekulacje, jakoby następcą Włocha w Alfie Romeo mógł być inny junior Ferrari - Mick Schumacher. Syn Michaela przystąpi do drugiego sezonu w Formule 2 i zdaniem Nicka Heidfelda, ma on wysokie szanse na to, by wejść do stawki F1 jeszcze w sezonie 2020.

Moim zdaniem Mick Schumacher ma dobrą szansę na to, by dołączyć do Alfy. Nie mam na myśli samych piątkowych treningów, ale wyścigi. Giovinazzi może znaleźć się w tarapatach, jeżeli będzie cieniem dla Raikkonena tak jak w poprzednim sezonie. Mick jest w stanie prowadzić bolid Formuły 1 i może otrzymać szansę wcześniej niż wielu się wydaje - powiedział były zawodnik m.in. Saubera, Williamsa oraz BMW.