Wolff: Nie jestem zaangażowany w rozmowy Vettela ze Strollem

Austriak przekonuje, iż nie ma żadnych formalnych związków z ekipą z Silverstone.
20.07.2012:00
Nataniel Piórkowski
839wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff zaprzeczył, jakoby był zaangażowany w rozmowy na temat potencjalnego przejścia Sebastiana Vettela do ekipy Aston Martina.

W ostatnich dniach nasiliły się plotki o tym, iż właściciel teamu z Silverstone - Lawrence Stroll, jest zainteresowany podpisaniem umowy z Vettelem, który po zakończeniu obecnego sezonu odejdzie z Ferrari.

Niektóre media sugerowały, że pośrednikiem w rozmowach pomiędzy Strollem i Vettelem może być szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff. Austriak dysponuje niewielkim pakietem udziałów w Aston Martinie, jednak podkreśla, iż jest to jego prywatna inwestycja.

Po pierwsze - fakt tego, że jestem udziałowcem firmy, nie ma nic wspólnego z ich zespołem F1. Nie jestem także zaangażowany w negocjacje pomiędzy Lawrencem Strollem, Otmarem Szafnauerem a Sebastianem.

Oczywiście znam Sebastiana bardzo dobrze i rozmawiamy ze sobą, ale są to w dużej mierze nieformalne kontakty. Sergio Perez jest wartościowym atutem tej drużyny, choć z drugiej strony Sebastian to czterokrotny mistrz świata, który także potrafiłby przyciągnąć uwagę sponsorów.

Ostateczną decyzję podejmie Lawrence Stroll - podsumował Austriak.