Leclerc: Działające poprawki są dobrym znakiem na przyszłość

Ralf Schumacher sugeruje, że zmiany w SF1000 są wprowadzane pod styl jazdy 23-latka.
04.11.2011:58
Mateusz Szymkiewicz
895wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc uważa, że działające poprawki Ferrari są dobrym znakiem przed sezonem 2021.

Stajnia z Maranello przygotowała na ten rok niekonkurencyjny model SF1000, z którym znajduje się w klasyfikacji konstruktorów na szóstym miejscu. Mimo to w ostatnich wyścigach ekipa regularnie wprowadza nowe elementy, które pozwoliły jej na włączenie się do walki z zespołami konkurującymi o trzecie miejsce w tabeli.

Najbardziej pozytywny jest fakt, że nasze małe kroki z ostatnich trzech lub czterech wyścigów, zawsze były we właściwym kierunku - powiedział Charles Leclerc. Niezależnie od tego jaki mieliśmy problem, analizowaliśmy go i poprawialiśmy się po każdym wyścigu. Uważam to za postęp i jest to dobry znak na przyszłość. Chcemy to kontynuować, jednakże przed nami wciąż jest długa droga. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne zmiany będą wystarczające do tego, by przynajmniej podjąć walkę.

Zdaniem Ralfa Schumachera, ostatnia dobra forma Leclerca oraz słabe wyniki Vettela wynikają ze zmian w bolidzie, które Ferrari zrobiło z myślą o Monakijczyku. Uważam, że Ferrari poszło całkowicie w kierunku Leclerca ze swoimi poprawkami technicznymi. To normalny proces. Jeżeli jeden kierowca zostaje, a drugi odchodzi, wówczas zespół odpowiada na prośby tego, z którym wiąże swoją przyszłość - uważa Niemiec.