Kwiat: Walczę o jak najlepsze wyniki, by móc wrócić w 2022 roku

Rosjanin ma wątpliwości, czy lepszy start sezonu skłoniłby szefów AT do zatrzymania go.
13.12.2009:28
Mateusz Szymkiewicz
409wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniił Kwiat przyznał, że akceptuje fakt, iż zabraknie go w przyszłorocznej stawce Formuły 1.

Rosjanin reprezentuje ekipę AlphaTauri, która w najbliższych dniach ma potwierdzić zatrudnienie Yukiego Tsunody. Japończyk łączony jest z miejscem Kwiata, który reprezentuje zespoły Red Bulla od 2014 roku.

Przed weekendem w Abu Zabi kierowca pochodzący z Ufy zasugerował, że szefostwo AlphaTauri przekazało mu już wiadomość o zakończeniu współpracy. Z kolei teraz Kwiat deklaruje, iż będzie chciał wrócić do stawki Formuły 1 w 2022 roku.

Nie wydaje mi się, by było tu jakieś powiązanie - odpowiedział Rosjanin na pytanie, czy jego zwyżka formy od wyścigu na Imoli jest związana z coraz częstszymi plotkami o angażu Tsunody. W Formule 1 zawsze celujesz w dobre wyniki, nie tylko w kontekście najbliższej przyszłości, ale też kolejnych lat. W tamtym momencie nic nie wiedziałem o Tsunodzie. Nawet teraz niewiele mogę powiedzieć, ponieważ wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia.

Kwiat ma również wątpliwości, czy lepsze wyniki na wcześniejszym etapie sezonu pomogłyby mu utrzymać miejsce w AlphaTauri. Nie wiem, być może byłoby to pomocne. Zawsze chcesz jak najlepiej rozpocząć sezon, ale nie chcę o tym rozmawiać, ponieważ Pierre miał świetne mistrzostwa. Podoba mi się to, że zrobiłem postępy, ale w kontekście decyzji zespołu? Nie mam pewności. Powtarzam, mój tryb ataku nie dotyczy przyszłego sezonu. Wszystkie moje wyniki są istotne w kontekście powrotu do Formuły 1 od 2022 roku.