Brawn: Wyścig w Turcji był arcydziełem w wykonaniu Hamiltona

Zdaniem dyrektora ds. sportowych F1 pokazał on naturalny talent kierowcy Mercedesa.
30.01.2112:34
Nataniel Piórkowski
582wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor do spraw sportowych F1 - Ross Brawn przekonuje, że każdy kto wątpi w talent Lewisa Hamiltona powinien obejrzeć jego występ w ubiegłorocznym Grand Prix Turcji.

Brytyjczyk odniósł przekonujące zwycięstwo na Istanbul Park, przypieczętowując tym samym zdobycie siódmego w karierze tytułu mistrzowskiego.

Weekend w Turcji nie układał się dla kierowcy ze Stevenage w najlepszym porządku. Po nieudanych treningach Hamilton zapewnił sobie dopiero szóste miejsce w kwalifikacjach.

W niedzielę Brytyjczyk z powodzeniem odrabiał jednak straty na mokrym torze, obejmując prowadzenie w rywalizacji na 20 okrążeń przed metą.

Lewis pojechał wspaniały wyścig. Jeśli ktokolwiek uważa, że ma najlepszy bolid więc musi wygrywać, to powinien obejrzeć ten wyścig, bo w wykonaniu Lewisa był on prawdziwym arcydziełem - powiedział Brawn w wywiadzie udzielonym portalowi Race Fans.

Pamiętam, że mieliśmy wtedy wiele negatywnych komentarzy na temat przyczepności i warunków panujących na torze. W niedzielę jednak dostaliśmy najwspanialszy wyścig roku.

Myślę, że każdy byłby w stanie wyciągnąć z niego coś interesującego. Dla mnie na przykład ciekawym wnioskiem było to, że nagle w czołówce znaleźli się najbardziej doświadczeni kierowcy.

Kiepska przyczepność sprawiła, że czasy notowane na torze w Stambule były znacznie wolniejsze niż oczekiwano. Brawn zaznacza jednak, że wcale nie wpłynęło to negatywnie na widowisko.

To kolejna rzecz, którą musimy brać pod uwagę. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że szybkie okrążenia niekoniecznie przekładają się na najlepsze ściganie.