Grosjean broni decyzji o zatrudnieniu Brivio w teamie Alpine

Francuz uważa Włocha za odpowiednią osobę do kierowania nowym projektem Renault.
10.02.2109:32
Nataniel Piórkowski
822wyświetlenia
Embed from Getty Images

Romain Grosjean jest zdania, że zatrudnienie przez Renault Davide Brivio może przynieść wiele korzyści teamowi Alpine.

Jeszcze w ubiegłym roku Brivio pełnił funkcję szefa ekipy Suzuki w MotoGP. Włoch doprowadził japoński zespół na sam szczyt, zdobywając mistrzostwo w klasyfikacji producentów a także indywidualnej, gdzie triumfował Joan Mir. Zimą Brivio otrzymał jednak propozycję dołączenia do teamu Alpine F1 w roli dyrektora wyścigowego.

W styczniu były szef teamów Benettona i Renault - Flavio Briatore, przekonywał, że brak doświadczenia Brivio w Formule 1 nie powinien stanowić żadnego problemu.

Przychodząc do Benettona także nie miałem żadnego doświadczenia. Nie obejrzałem wcześniej ani jednego wyścigu. Później zdobyłem siedem mistrzostw świata.

Dyrektor generalny Renault - Luca de Meo, także bronił decyzji o zatrudnieniu Brivio, zapewniając, że nie ma znaczenia to, że bolidy Formuły 1 mają o dwa koła więcej niż motocykle MotoGP.

Były kierowca Renault w F1 - Romain Grosjean, także spodziewa się, że pozyskania Brivio okaże się korzystne dla teamu z Enstone.

Obserwowałem i śledziłem zmiany dokonujące się w Alpine i przyznam szczerze, że byłem nimi dość mocno zaskoczony. Znam nieco Brivio. Jestem wielkim fanem MotoGP, więc oczywiście widziałem trajektorię jego sukcesu w najwyższej klasie wyścigów motocyklowych, zwieńczoną zdobyciem tytułu z Joanem Mirem w 2020 roku.

Brivio bardzo dobrze zna się na wyścigach, więc mam wielką nadzieję, że jego zatrudnienie okaże się korzystnym posunięciem dla Renault. Dużo wniesie także Marcin [Budkowski], który stoi teraz na czele zespołu. Życzę im wszystkiego najlepszego.

Spędziłem dziesięć lat mojego życia w Renault, więc naprawdę życzę im wszystkiego co najlepsze i mam nadzieję, że będą w stanie budować swój potencjał na tym, co osiągnęli w poprzednim sezonie. Powinni dać sobie radę.