Salo: Mazepin po prostu nie pasuje do Formuły 1

Była menedżerka Witalija Pietrowa uważa z kolei, że nie wolno przedwcześnie skreślać 22-latka.
29.03.2111:09
Mateusz Szymkiewicz
2346wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mika Salo uważa, że Nikita Mazepin nie pasuje do stawki Formuły 1.

Rosjanin jeszcze przed debiutem wywołał wiele kontrowersji swoim zachowaniem poza torem, natomiast w Grand Prix Bahrajnu popełnił mnóstwo błędów. Kierowca Haasa podczas kwalifikacji dwukrotnie obrócił bolid, a także wyprzedzał zawodników szykujących się do szybkich przejazdów. Z kolei w wyścigu Mazepin zakończył występ po trzech zakrętach, rozbijając się.

Ten facet po prostu nie pasuje tutaj - powiedział Mika Salo, który rywalizował w Formule 1 w latach 1994-2002.

W obronie Mazepina stanęła Oksana Kosaczenko, która wprowadziła do Formuły 1 pierwszego Rosjanina - Witalija Pietrowa. Nie róbmy z tego afery. To był pierwszy wyścig i zarówno Nikita jak i Schumacher podkreślali, że mają jeszcze mnóstwo rzeczy do nauczenia się w Formule 1.

W podobnym tonie wypowiedział się szef Haasa - Gunther Steiner, broniąc nieudanych debiutów swoich kierowców. Obaj byli zbyt agresywni w obsłudze przepustnicy. To coś, czego muszą się nauczyć. Nasz samochód nie jest łatwy w prowadzeniu. Będzie dobrze, jeżeli uda nam się pokonać Williamsa. Celem na ten rok musi być przygotowanie kierowców do sytuacji, w której nasz bolid znów będzie na konkurencyjnym poziomie - dodał Włoch dla Ekstra Bladet.

Kierowca rezerwowy zespołu - Pietro Fittipaldi, potwierdził, że samochody Haasa są bardzo nieprzyjemne w prowadzeniu. Mam nadzieję, że poprawki szykowane na Imolę sprawią, iż bolid będzie nieco łatwiejszy w prowadzeniu. Wydaje mi się, że mamy niewielki problem ze stabilnym zachowaniem w brudnym powietrzu - uważa Brazylijczyk.