Capito: Williams stracił na pominięciu testów nowych opon

Zdaniem Niemca, program z Pirelli zrealizowany w 2021 roku zapewnił rywalom przewagę.
17.03.2208:32
Mateusz Szymkiewicz
799wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jost Capito uważa, że zeszłoroczny program testowy Pirelli zapewnił rywalom przewagę nad Williamsem.

Włoski dostawca wprowadził od tego sezonu niskoprofilowe opony, które były sprawdzane cały zeszły rok w przejściowych samochodach. Jako jedyny z realizacji programu dla Pirelli zrezygnował Williams, który pierwszy kontakt z 18-calowymi felgami oraz nowym ogumieniem zaliczył przy okazji zimowej sesji w Barcelonie.

Zdaniem dyrektora wykonawczego - Josta Capito, Williams ma wiele do nadrobienia przed startem tegorocznych mistrzostw. Przed pierwszym wyścigiem mamy o wiele więcej do przyswojenia. Przede wszystkim musimy zrozumieć mnóstwo rzeczy o nowych oponach. To dla nas najważniejsza sprawa. Mamy dużą stratę związaną z niewielką ilością danych dotyczących ogumienia.

Niemiec uważa też, że różne koncepty samochodów oraz efekt kołysania mogą mieszać układem stawki w każdym wyścigu. Czy to dla nas dobrze lub źle? Dopiero się przekonamy. Czy lepiej mieć wolny samochód, który nie podskakuje, czy może szybki i dobijający do asfaltu? Jest wiele różnych konceptów oraz interpretacji regulaminu. Każda wersja może inaczej pracować na różnych torach. Tym samym możemy mieć nierówną hierarchię w stawce.