Alonso poprowadzi Astona Martina w testach w Abu Zabi

Zgodę na wcześniejsze dołączenie do Alpine miał otrzymać również Pierre Gasly.
31.10.2212:30
Mateusz Szymkiewicz
727wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Fernando Alonso rozpocznie współpracę z Astonem Martinem jeszcze w tym roku podczas testów opon Pirelli.

Po ostatnim wyścigu sezonu w Abu Zabi zostanie rozegrana łączona sesja, podczas której zespoły będą mogły wykorzystać dwa samochody. Jeden z nich obowiązkowo będzie powierzony młodemu kierowcy, natomiast drugi zostanie przekazany etatowym reprezentantom w celu sprawdzenia przyszłorocznego ogumienia.

Już wcześniej udział Nycka de Vriesa zapowiedziało AlphaTauri, natomiast teraz według ustaleń Autosportu, zgodę na wcześniejszą zmianę barw otrzymał Fernando Alonso. Hiszpan ma otrzymać połowę dnia za kierownicą Astona Martina AMR22, dzieląc obowiązki z Lance'em Strollem. Wakat w Alpine po Alonso ma uzupełnić Pierre Gasly, który z kolei zostanie zwolniony z kontraktu przez AlphaTauri.

Zrozumiałe, iż debiutu za kierownicą McLarena nie zaliczy Oscar Piastri. Australijczyk wciąż jest formalnie związany z Alpine i ekipa nie zamierza zwalniać swojego rezerwowego zawodnika z obowiązków.

Omawiamy teraz wszystkie prawne warunki. Nie wiem jak wygląda sytuacja. Być może dowiem się czegoś więcej w kolejnym tygodniu, więc ponówcie to pytanie w Brazylii - powiedział Otmar Szafnauer, szef Alpine, poproszony o komentarz do aktualnej sytuacji Oscara Piastriego.