Zandvoort pozostanie w kalendarzu F1 do 2025 roku

GP Holandii wynegocjowało z FOM dwuletnie przedłużenie kontraktu.
08.12.2210:00
Nataniel Piórkowski
1044wyświetlenia


Formuła 1 przedłużyła umowę z Zandvoort do 2025 roku.

Pierwotne porozumienie właściciela praw komercyjnych z włodarzami holenderskiego toru wygasało po przyszłorocznej edycji wyścigu. Teraz poinformowano o jego dwuletnim przedłużeniu.

Grand Prix Holandii powróciło do kalendarza w 2021 roku, ciesząc się olbrzymim zainteresowaniem ze strony kibiców Maxa Verstappena. Holender wygrał obie rozegrane dotąd eliminacje, za każdym razem pokonując reprezentantów Mercedesa.

Dyrektor generalny F1 - Stefano Domenicali, zwraca uwagę na popularność sportu w Holandii i chwali wysiłki promotorów imprezy.

Grand Prix Holandii szybko stało się jednym z najbardziej ulubionych wyścigów pośród kibiców, zapewniając co roku niesamowitą energię i wspaniałe wrażenia.

Bilety na oba dotychczasowe wyścigi wyprzedały się do ostatniego miejsca, podnosząc poprzeczkę pod względem organizacji, rozrywki oraz zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy więc zachwyceni, mogąc przedłużyć naszą współpracę.

Doświadczamy olbrzymiego zainteresowania organizacją wyścigów Formuły 1. Nasz nowy kontrakt należy więc traktować jako świadectwo docenienia tego, co wykonała tutejsza ekipa, aby zagwarantować Zandvoort miejsce w kalendarzu do 2025 roku. Nie możemy się już doczekać powrotu na ten tor latem przyszłego roku.