Zane Maloney dołączył do Red Bull Junior Team

Barbadosyjczyk został również nowym kierowcą rezerwowym stajni z Milton Keynes.
07.12.2223:36
Maciej Wróbel
656wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zane Maloney dołączył do juniorskiego programu Red Bulla.

19-letni Barbadosyjczyk jest tegorocznym wicemistrzem Formuły 3, gdzie w swoim debiutanckim sezonie odniósł trzy zwycięstwa i o zaledwie pięć punktów przegrał walkę o mistrzostwo z Victorem Martinsem. Teraz, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Maloney ogłosił dołączenie do juniorskiego programu Red Bulla, gdzie będzie pełnił również funkcję kierowcy rezerwowego.

Jestem niezwykle podekscytowany mogąc ogłosić, że będę częścią Red Bull Junior Team i rezerwowym kierowcą F1 w sezonie 2023. Jestem wdzięczny za tę szansę, wsparcie i nie mogę już się doczekać startu nowego sezonu - napisał Maloney.

Obowiązki te 19-latek w nadchodzącym sezonie łączyć ma ze startami w Formule 2, lecz wciąż nie jest jasne, który zespół będzie reprezentować. Jest jednak wielce prawdopodobne, iż będzie to Carlin, w barwach którego Maloney uczestniczył w testach w Abu Zabi. Kierowcą tego zespołu jest już inny świeżo upieczony junior Red Bulla, Enzo Fittipaldi.

Przed świetnym debiutanckim sezonem w F3 Maloney mógł pochwalić się zdobyciem czwartego miejsca w Formula Regional European Championship w sezonie 2021. Z kolei w roku 2019, w swoim pierwszym sezonie w bolidach jednomiejscowych, Barbadosyjczyk zdobył mistrzostwo Brytyjskiej Formuły 4.

Maloney i Fittipaldi nie będą jedynymi juniorami Red Bulla w F2 w sezonie 2023 - starty w serii kontynuować będzie piąty zawodnik sezonu 2022, Ayumu Iwasa, a także Dennis Hauger i Jehan Daruvala. Ponadto w przyszłym roku w F2 zadebiutować mają również Isack Hadjar i Jak Crawford. Serię opuści natomiast Liam Lawson, który przejdzie do japońskiej Super Formula.