Horner: Spodziewam się jeszcze lepszych osiągów silnika Ferrari

Zdaniem szefa Red Bulla, Scuderia eliminując zawodne obszary uwolni większą moc.
09.02.2318:14
Mateusz Szymkiewicz
623wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner uważa, że Ferrari może dysponować jeszcze mocniejszym układem napędowym w sezonie 2023.

Podczas zeszłorocznych mistrzostw stajnia z Maranello poczyniła wielkie postępy z jednostką, dzięki czemu wróciła na zwycięską ścieżkę. Charles Leclerc oraz Carlos Sainz tryumfowali łącznie w czterech wyścigach.

Mimo to wysoka zawodność pakietu odebrała kierowcom Ferrari kolejne szanse. Według sugestii z Włoch, po wyeliminowaniu zawodnych obszarów Scuderia zyska w tym sezonie kolejnych 30 koni mechanicznych, uwalniając większy potencjał.

W teorii nikt już nie może zyskać większej mocy silnika - powiedział Christian Horner z Red Bulla, odnosząc się do zamrożenia rozwoju. Mimo to Ferrari miało duże problemy z zawodnością. Jeżeli udało im się je zażegnać, w tym roku będą mogli uwolnić większy potencjał. To z pewnością będzie oznaczało postępy Ferrari.

Mają znacznie większe pole do poprawy i musimy wziąć to pod uwagę. Mogliśmy dostrzec jak wyskalowany był ich silnik po wyeliminowaniu usterek. Nasze problemy były minimalne, z pewnością nie o takiej skali jak w Ferrari - zakończył Brytyjczyk w rozmowie z Auto Motor und Sport.