Alonso studzi oczekiwania względem formy Astona

"Nie bylibyśmy w stanie dokonać aż tak wielkich postępów w ciągu jednej zimy".
03.03.2314:25
Nataniel Piórkowski
931wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso studzi oczekiwania względem Astona Martina przed pierwszym weekendem sezonu 2023.

Bolid AMR23 przykuwa uwagę fanów i ekspertów już od momentu prezentacji. Ciekawość względem osiągów Astona wzrosła po udanych zimowych testach, podczas których ekipa z Silverstone zaprezentowała osiągi zbliżone do Mercedesa czy Ferrari.

Alonso tonuje jednak nastroje, podkreślając, że zespołowi byłoby bardzo trudno dokonać tak wielkich postępów na przestrzeni jednej zimy.

W wyścigu damy z siebie wszystko, ale jeśli mam być szczery, to naszym celem nie jest finisz na podium. Myślę, że przede wszystkim musimy uczyć się nowego bolidu. Za nami tylko półtora dnia testów w zupełnie nowej konstrukcji, z nowym pakietem.

Topowe zespoły już w ubiegłym roku pokazały, że znajdują się we własnej lidze. Zdarzało się, że ich kierowcy dublowali bolidy czwartej stajni w klasyfikacji generalnej. Na mecie tylko siedem bolidów kończyło rywalizację z tyloma okrążeniami, co zwycięzca.

Nie bylibyśmy w stanie dokonać aż tak wielkich postępów w ciągu jednej zimy. Cały czas będę podkreślał, że jesteśmy zadowoleni z naszego bolidu. Musimy jednak twardo stąpać po ziemi i kontynuować prace nad tą dobrą bazą.

Rywale Astona sugerują jednak, że słowa Alonso mogą być zasłoną dymną. Charles Leclerc z Ferrari, stwierdził: Myślę, że będą się liczyć w walce. Moim zdaniem są na poziomie czołówki. Co najmniej.

Urzędujący mistrz świata - Max Verstappen, dodaje: Zaprezentowali się z pozytywnej strony. Spoglądając na ich ekipę widać, że przyświeca im jasny cel przeskoczenia do czołówki. Zatrudnili wielu dobrych ekspertów. Jestem bardzo ciekawy, z jakiej strony się pokażą - nie tylko w ten weekend, ale także w kolejnych wyścigach. Mają bardzo udany start.