Corriere dello Sport: Binotto odrzucił ofertę dołączenia do Audi

Włoch po wizycie w Neuburgu miał być rozczarowany zasobami producenta.
13.06.2310:29
Mateusz Szymkiewicz
1612wyświetlenia
Embed from Getty Images

Corriere dello Sport informuje, że Mattia Binotto odrzucił ofertę dołączenia do Audi, określając część przedstawicieli koncernu jako klaunów.

Włoch z końcem minionego roku zakończył czteroletnią misję prowadzenia ekipy Ferrari. Binotto podczas swojej kadencji musiał przeprowadzić Scuderię przez jeden z największych kryzysów sportowych w historii, natomiast czarę goryczy w zarządzie Stellantis przelała wypuszczona szansa na tytuły w sezonie 2022.

Krótko po odejściu Binotto pojawiły się informacje, że posiada on ofertę dołączenia do Audi. Koncern z Ingolstadt utworzy fabryczny zespół w 2026 roku na bazie Saubera, natomiast w niemieckim Neuburgu trwają już prace nad układem napędowym.

Według Corriere dello Sport, 53-latek złożył niedawno wizytę w niemieckiej placówce Audi i rozczarowany jej zasobami miał podjąć decyzję o odrzuceniu objęcia posady szefa zespołu Formuły 1.

Na swój sposób był rozczarowany tym co zobaczył. W prywatnych wiadomościach dosyć sensacyjnie określił kilka poznanych tam osób jako klaunów - podaje Corriere dello Sport.