Poznaj kierowców Aston Martin Racing
19.08.0916:02
2166wyświetlenia

Zainspirowani cyklem 'Poznaj kierowców WTCC' postanowiliśmy, wzorując się na nim, przedstawić państwu nowy zespół w stawce LiGNA GP2: Aston Martin Racing. Skład zespołu to mieszanka doświadczenia i szybkości, która, jak twierdzą sami zainteresowani, może być w tym sezonie ich kluczem do sukcesu. Mimo tego, że zespół jest młody, to jego ambicje są na prawdę wielkie, co również może stanowić o ich sile w tym sezonie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kierowcami.
Aston Martin Racing - kilka słów o zespole
Historia zespołu jest dość krótka: podczas testów na francuskim torze Paul Ricard, Karol Wróbel oraz Igor Szmidt porozumieli się w sprawie założenia zespołu, który początkowo miał nosić nazwę 'Future Racing Team' lecz po wielu ewolucjach nazwa uległa zmianie - było to spowodowane również przyciągnięciem dużego sponsora, jaki teraz widoczny jest na malowaniach bolidu AMR.01
Kajek, założyciel - Nelson Piquet Jr. LiGNY F1, który po nieudanym sezonie postanowił cofnąć się o jeden krok do tyłu, by zrobić dwa do przodu - obiecuje walkę o najwyższe laury w sezonie.
Igor, współzałożyciel, który po paru startach w poprzednim sezonie LiGNY GP2 zdecydował się na ponowny podbój GP2, w poprzednim sezonie u boku Cinka, w tym jako partner Kajka. Już na testach widać było, że drzemie w nim ogromny potencjał, który - miejmy nadzieję, zaprezentuje w trakcie nadchodzącego sezonu.
Karol 'Kajek' Wróbel

Nick: Kajek
Imię i nazwisko: Karol Wróbel
Miejsce zamieszkania: Łyski, wieś licząca około 350 mieszkańców, położona 2km od Białegostoku, w przyszłości zapewne jedna z dzielnic stolicy Podlasia
Numer: 1
Ulubiony tor: Monaco, Bathurst, Albert Park
Ulubiony kierowca wyścigowy/rajdowy: Marcus Gronholm
Największy sukces w dotychczasowej karierze: v-ce mistrzostwo ligi Pit-Lane, P3 na Monzy w LiGNA WTCC, Pole Postion w LiGNA GT na torze Donnington Park, 2x P3 na torach Bathurst oraz Silverstone
Prognoza na nadchodzący sezon: pare wygranych wyścigów, podium w generalce - zespołowo - mistrzostwo.
Faworyt do tytułu mistrzostwa indywidualnego: Mistrzu_F1, Igor, nomzys, lookers
Faworyt do tytułu mistrzostwa zespołowego: Aston Martin Racing, The Gunners GP
Ulubiony kierowca startujący w seriach LiGNA: Rubiq
Zainteresowania: wszelakie sporty, od wyścigów kończąc na biathlonie, muzyka, gry PC no i głośniki estradowe
Jak spędzasz wolny czas?: uczę się, jeżdżę rowerem, gram w piłkę - lubię pooglądać TV
Największe marzenie: po prostu zostać dobrym człowiekiem
W tegorocznej edycji LiGNA GP2 zapowiada się bardzo ostra walka o tytuł, na dzień dzisiejszy można w ciemno wytypować czterech, pięciu faworytów. Jak myślisz, co przesądzi o końcowym sukcesie?
To prawda, jest grupka zawodników która zrobi wszystko żeby wygrać. O końcowym sukcesie przesądzi systematyczność - nie trzeba będzie wszystkiego wygrywać, wystarczy bezpiecznie przez cały sezon przywoźi ć punkty, 'step by step'.
Czy obawiasz się swojego zespołowego partnera?
Tak, obawiam się, Igor na testach prezentował się świetnie - jest cholernie szybkim i regularnym kierowcą. Jeśli nie bedzie popełniał notorycznie błędów - będe miał cięzkie zadanie aby z nim wygrać.
Igor 'Igor' Szmidt

Nick: Igor
Imię i nazwisko: Igor Szmidt
Miejsce zamieszkania: Bytom
Numer: 2
Ulubiony tor: Monza
Ulubiony kierowca wyścigowy/rajdowy: Sebastian Vettel, Bruno Senna
Największy sukces w dotychczasowej karierze: podium w Monako (LiGNA GP2 2008/2009)
Prognoza na nadchodzący sezon: W zespole oczekujemy jak najlepszych rezultatów, będzie to mój pierwszy pełny sezon, więc będę starał się zrobić co w mojej mocy, aby wypaść jak najlepiej. W jakie celuję miejsce? Tego jeszcze nie wiem, oczywiście jak najwyżej.
Faworyt do tytułu mistrzostwa indywidualnego: Kajek
Faworyt do tytułu mistrzostwa zespołowego: Aston Martin Racing
Ulubiony kierowca startujący w seriach LiGNA: misiakow, Kajek, Rubiq, Master, Qnik
Zainteresowania: Rower, Muzyka, Sporty motorowe, Sporty zimowe (zarówno snowboard jak i narty), Podróżowanie
Jak spędzasz wolny czas?: Czytam książki, słucham muzyki, oglądam filmy, spotykam się ze znajomymi itp. Bardzo lubię też jeździć na rowerze i grać w kosza.
Największe marzenie: Zasiąść za sterami bolidu F1, okrążyć Polskę na rowerze
W tegorocznej edycji LiGNA GP2 zapowiada się bardzo ostra walka o tytuł, na dzień dzisiejszy można w ciemno wytypować czterech, pięciu faworytów. Jak myślisz, co przesądzi o końcowym sukcesie?
Szczerze powiedziawszy nie myślałem jeszcze o Mistrzostwach jako takich. Jedno, co wiem na pewno to to, że kluczowe będzie doświadczenie i wiedza zebrana podczas testów. Jeśli będziemy wiedzieli jak bolid reaguje na każdą zmianę w setupie, będziemy mogli szybko i skutecznie dostroić samochód do toru i panujących na nim warunków
Czy obawiasz się swojego zespołowego partnera?
Raczej nie, przy najmniej jeszcze nie teraz. Nie zamierzam z nim walczyć, ponieważ obaj wiemy, że punkty dla zespołu są bardzo ważne. Jeśli któryś z nas w końcowej fazie Mistrzostw będzie walczył o tytuł, będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony zespołu i partnera, choć o tym też jeszcze nie myślimy. Najważniejsze jest dobre przygotowanie.
Kajek i Igor
KOMENTARZE