Sebastien Ogier wystartuje gościnnie w ADAC GT Masters

Francuz poprowadzi Audi R8, a jego zmiennikiem będzie Markus Winkelhock
20.05.1413:01
Paweł Zając
1552wyświetlenia

Sebastien Ogier wystartuje gościnnie w nadchodzącej rundzie ADAC GT Masters na torze Lausitzring.

Rajdowy mistrz świata zasiądzie za kierownicą Audi R8 LMS ultra ekipy Abt Racing. Jego zespołowym partnerem będzie były kierowca Spykera - Markus Winkelhock.

Dla Francuza nie będzie to debiut w wyścigach samochodowych, gdyż rok temu Ogier zaliczył gościnny start w Porsche Supercup podczas rundy w Monte Carlo. Kierowca Volkswagena miał również okazję przetestować samochód DTM.

Lubię nowe wyzwania, więc nie mogę się doczekać startu w ADAC GT Master oraz pierwszego wyścigu za kierownicą Audi R8 - powiedział Sebastien Ogier. Byłem widzem podczas wyścigu serii na Oschersleben, więc mniej więcej wiem na czym to polega. Stawka jest czołowa i ściga się w niej wielu profesjonalnych zawodników. Na torze jest sporo wyprzedzania, czyli tego, czego brakuje nam w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Warto również dodać, że od rundy na Lausitz w GT Masters będzie ścigał się Jaime Alguersuari. Hiszpan zaliczy pełny sezon za kierownicą Mercedesa SLS ekipy Rowe Racing. Jego zmiennikiem będzie mistrz Mini Challenge z sezonu 2011, Nico Bastian.