Zespoły nie osiągnęły porozumienia w sprawie zakazu systemu FRIC

Rozwiązanie techniczne zostanie uznane za nielegalne już od Grand Prix Niemiec.
15.07.1415:53
Nataniel Piórkowski
3071wyświetlenia

Zespoły Formuły 1 nie doszły do porozumienia w sprawie odłożenia w czasie wprowadzenia zakazu stosowania systemu FRIC, który wspomaga pracę zawieszenia.

Sytuacja ta oznacza, że podczas nadchodzącego Grand Prix Niemiec każdy samochód zespołu korzystającego z kontrowersyjnego systemu, będzie mógł stać się przedmiotem protestu ze strony konkurencyjnej ekipy.

W wydanym w ubiegłym tygodniu piśmie, delegat techniczny FIA - Charlie Whiting poinformował, że organ zarządzający jest skłonny opóźnić wprowadzenie zakazu stosowania FRIC do startu sezonu 2015, jednak wyłącznie w przypadku jednomyślnego poparcia tej propozycji ze strony zaangażowanych w sport ekip. Pomimo tego, że większość zespołów wyraziła zainteresowanie propozycją Brytyjczyka, swój sprzeciw zgłosiło jednak kilka mniejszych teamów.

Co więcej rozumie się, że w ostatnim czasie swoje zdanie w sprawie zaczęły zmieniać także te stajnie, które początkowo opowiadały się za opóźnieniem wprowadzenia zakazu, co zaowocowało utratą wszelkich nadziei na osiągnięcie porozumienia. We wtorek rzecznik FIA potwierdził, że organ zarządzający nie spodziewa się otrzymania umowy która uniemożliwi wprowadzenie zakazu stosowania systemu FRIC ze skutkiem natychmiastowym: Jeszcze taka nie wpłynęła, jednakże w sprawie proponowanej amnestii nie możemy spodziewać się porozumienia wszystkich zespołów.

KOMENTARZE

5
Simi
16.07.2014 06:44
Rozumiem zamysł. I jakoś nie przekonują mnie komentarze w stylu: "tu nie chodzi o spowolnienie Mercedesa, tylko o cięcie kosztów". Bo dla mnie to raczej oczywiste, że chcą po prostu zaostrzyć rywalizację w czołówce. Ale i tak jestem zdania, że mimo zakazania FRIC, nie osiągną tego czego chcą.
IceMan11
15.07.2014 09:07
Wiadomo że będzie z przodu. Chodzi o fakt zaostrzenia rywalizacji, bo oglądalność spada. Tyle.
Simi
15.07.2014 07:20
Ale powiedzmy sobie szczerze - i tak Mercedes pozostanie z przodu, dalej będzie miał sensowną przewagę.
IceMan11
15.07.2014 04:02
Kolejny cios w stronę najlepszego zespołu. Tak było z RBR jak w połowie sezonu zmniejszyli dmuchanie, tak teraz chcą zbić stawkę - zwłaszcza czubek - spowalniajac merca.
Kamikadze2000
15.07.2014 03:28
Mam nadzieje, że inni nieco zbliżą się do hegemona... ;)