Rozstrzygnięcie konkursu oraz recenzja książki "Rywalizacja Totalna"
Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń do konkursu, za co serdecznie dziękujemy!
12.11.1710:13
898wyświetlenia
Czas na rozstrzygnięcie naszego małego konkursu dotyczącego wydania książki "Rywalizacja Totalna", w której Ross Brawn opowiada o swojej karierze w Formule 1 pod pryzmatem zarządzania zespołem. Musicie nam wybaczyć długi czas wyłaniania zwycięzcy, ale zgłoszeń było naprawdę sporo! Dodatkowo nikt nie trafił idealnej liczby zdobytych punktów, więc musieliśmy wykrzesać z siebie nasze umiejętności matematyczne ;)
Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała suma punktów, o którą pomylił się dany uczestnik. Liczyliśmy kolejno pomyłkę dla każdego konstruktora i sumowali je. Tym samym, najlepsi w mini typowaniu okazali się: Bartłomiej Stryjski, użytkownik zitol oraz Grzegorz Wicher. Gratulujemy! Książki wyślemy do was w nadchodzącym tygodniu, jak tylko otrzymamy adresy do wysyłki.
Tymczasem przyszedł czas na małą recenzję książki już po przeczytaniu jej. Chyba najlepszą rekomendacją będzie to, iż ktokolwiek ją czytał, robił to w maksymalnie kilka dni. Książę czyta się z zapartym tchem jeśli jest się fanem Formuły 1. Ross Brawn przytacza w niej naprawdę dokładne szczegóły funkcjonowania Ferrari, Mercedesa oraz innych ekip, które miał okazję prowadzić. O ile na początku obawialiśmy się, iż być może o Mercedesie Ross nie będzie mógł zbyt wiele powiedzieć, to wraz z rozwojem wywiadu rzeki, poznajemy wiele szczegółów i to nie zawsze przyjemnych.
Nie będziemy zdradzali jakie to szczegóły oraz kogo dotyczą, gdyż to zostawiamy już wam i waszej lekturze. Co było dla nas szczególnie ciekawe, to przepytywany dyrektor (obecnie w bardzo ważnej roli w Formule 1) opowiada o czasach, które ledwo niedawno minęły. Nie jest to opowieść o tym, jak romantycznie było w Formule 1 kilkadziesiąt lat temu. Dowiadujemy się jak sport działał wczoraj i jak działa dzisiaj.
Niezwykle ciekawe jest również spojrzenie Rossa na całą Formułę 1, gdyż na naszych oczach możemy weryfikować, czy jego poglądy wygłoszone na łamach książki zostaną wprowadzone w rzeczywistości. Trzymamy za to kciuki!
Na koniec chcielibyśmy zachęcić do przeczytania pozycji również osoby, które nie do końca są zainteresowane F1, czy Ferrari, ale bliskie im są zagadnienia menadżerskie. Całość wywiadu prowadzona jest w koncepcji analizy, jak by nie patrzeć, porażki zarówno Rossa Brawna, jak i pytającego - Adama Parra. Krok po kroku zagłębiają się w istotne składniki przywództwa, oraz to, czego im zabrakło u końca panowania w zespołach. Niesamowicie ciekawa analiza i nie da się ukryć, że można uczyć się dobrych praktyk od najlepszych w tym fachu.
Krótko mówiąc, ogromnie polecamy "Rywalizację Totalną" każdemu, a najwięcej frajdy sprawi ona czytelnikom, których interesuje szerszy aspekt sportu, jakim jest F1. Ogólnie jednak jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana!