Coulthard: Ferrari podjęło dobrą decyzję zatrudniając Leclerca

Zdaniem Szkota Scuderia musiała zakończyć okres komfortu, jakim cieszył się Vettel.
20.05.1910:09
Nataniel Piórkowski
1043wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari podjęło właściwą decyzję zatrudniając w miejsce Kimiego Raikkonena młodego Charlesa Leclerca - uważa były kierowca F1, David Coulthard.

Zdaniem byłego reprezentanta takich zespołów jak Williams, McLaren i Red Bull, Scuderia musiała zakończyć okres psychicznego komfortu, jakim Vettel cieszył się w trakcie współpracy z Kimim Raikkonenem. Jednocześnie Szkot uważa, iż dla Leclerca jest to okazja, aby potwierdzić swoją wartość i zbudować silną pozycję w zespole.

Charles robi to, co musi robić. Chce być szybszy. Gdy widzi lukę, to z niej korzysta. Cel Sebastiana jest inny: ma uczynić z Ferrari zwycięski bolid. Wszystko inne jest w tym przypadku niewystarczające.

Charles ma łatwiej, bo wszystko co musi zrobić sprowadza się do tego, aby być szybszym od Sebastiana oraz pokazać, że jest w stanie pokonać czterokrotnego mistrza świata i ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Sebastian miał okres wolny od stresu, gdy jego partnerem z zespołu był Kimi. Ferrari popełniłoby jednak błąd, gdyby zatrzymało u siebie Raikkonena. W historii Formuły 1 mieliśmy takie duety jak Senna i Prost, Lewis i Nico a teraz Charles i Seb. Spójrzcie tylko na tegoroczny skład Red Bulla. Max nie czuje żadnej presji ze strony Pierre'a Gasly'ego. To nic dobrego.