Marko: Mercedes jest w lepszej formie niż kiedykolwiek wcześniej

Doradca Red Bulla spodziewa się kolejnego dubletu ekipy na ulicach Monte Carlo
20.05.1910:15
Mateusz Szymkiewicz
1757wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko jest przekonany, że ekipa Mercedesa prezentuje absolutnie szczytową formę w sezonie 2019.

Stajnia z Barckley w pięciu dotychczasowych wyścigach zgarnęła dublety, ustanawiając nowy rekord w historii Formuły 1. Zdaniem doradcy Red Bulla - Helmuta Marko, idealnym potwierdzeniem formy Mercedesa były ostatnie testy w Hiszpanii, gdzie kierowcy pracujący w W10 dysponowali ogromną przewagą na pojedynczym okrążeniu.

Ich kierowca drugiej kategorii z Formuły 2 [Nikita Mazepin] był w stanie od razu pojechać szybko, co pokazuje, w jak szczytowej formie jest Mercedes. Jeszcze nigdy nie mieli takich osiągów - powiedział 76-latek. Najbardziej mnie zaskoczyło, że nie próbowali powstrzymać Mazepina przed próbą wykonania najszybszego okrążenia. Teraz ich dominacja jest bardzo klarowna.

Marko przyznał, że najbliższy weekend w Monte Carlo będzie pod dyktando Lewisa Hamiltona oraz Valtteriego Bottasa. Mimo, że Mercedes ma najdłuższy rozstaw osi, ich przewaga będzie jeszcze większa. Ich trakcja jest potwornie wielka, a to właśnie to najbardziej się liczy w Monako. Udało nam się coś wypracować z naszym bolidem, lecz to za mało. Jeżeli Ferrari nie będzie w stanie wygenerować docisku oraz trakcji, prawdopodobnie finiszują w Monako na szóstej oraz siódmej pozycji.