Juan Manuel Correa przetestuje Saubera C32

Amerykanin będzie testował wraz z Tatianą Calderon
21.08.1923:11
Łukasz Godula
699wyświetlenia
Embed from Getty Images
Rozwojowy kierowca Alfy Romeo, Juan Manuel Correa otrzyma swoją pierwszą szansę na jazdę w samochodzie Formuły 1 w Sauberze C32

Correa, który ściga się w F2 dla juniorskiego zespołu Alfy wypróbuje maszynę z 2013 roku, zasilaną silnikiem V8 na torze Paul Ricard. Amerykanin przejmie stary po Tatianie Calderon, która dzień wcześniej odbędzie swój trzeci test w samochodzie F1.

Prowadzenie samochodu Formuły 1 jest czymś o czym marzyłem od kiedy miałem siedem lat, więc jestem niesamowicie podekscytowany, że udało się to zapewnić - powiedział Correa. Nie mogę się doczekać, by jak najwięcej się nauczyć i zdobyć doświadczenie. Dziękuję Alfie Romeo za taką możliwość.

Calderon jeździła już Sauberem C37 z zeszłego roku w Meksyku oraz testowała maszynę z 2013 roku podczas testów w Fiorano.

Jestem naprawdę wdzięczna, że Alfa Romeo daje mi kolejną możliwość prowadzenia samochodu F1 po moim wcześniejszych dwóch jazdach w zeszłym roku - powiedziała Calderon. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogę pracować z zespołem ponownie na torze i kontynuować naukę, jak również rozwijać się jako kierowca. Nie mogę się doczekać, by jak najlepiej wykorzystać to doświadczenie.

Correa w tym roku jest wyżej sklasyfikowany pośród dwóch kierowców juniorskiej ekipy Alfy i zajmuje dwunaste miejsce, a na koncie ma już dwa drugie miejsca w swoim debiutanckim sezonie. Calderon nie zdobyła jeszcze w tym roku punktów.