Vettel umniejsza znaczenie komentarzy o silnikach V12

Niemiec opadając po defekcie jednostki poprosił o przywrócenie standardowych motorów.
01.10.1909:23
Mateusz Szymkiewicz
2948wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel postanowił umniejszyć znaczenie swoich komentarzy po Grand Prix Rosji, w których prosił o przywrócenie silników V12.

Niemiec odpadł z wyścigu w Soczi po awarii generatora energii kinetycznej, natomiast zespół poprosił go o natychmiastowe przerwanie jazdy ze względów bezpieczeństwa. 32-latek powiedział wkrótce przez radio: Przywróćcie silniki V12.

Obecne jednostki są bardzo skomplikowane. Z technicznego punktu widzenia zdecydowanie są fascynujące, ale mam swoją opinię na ich temat - powiedział Sebastian Vettel dla Speed Week. Pod względem ścigania lub dla kibiców nie przynoszą one zbyt wielu korzyści.

Czterokrotny mistrz świata dodał, że jego komentarze o przywróceniu silników V12 nie są oznaką frustracji lub nie wynikają z chęci odejścia z F1. Nie ma żadnej innej serii poza Formułą 1, która korzysta z silników V12. W innym wypadku mógłbym o niej pomyśleć. Jechałem bardzo dobry wyścig i mój bolid się zepsuł, więc pierwsza reakcja polega na tym, że nie jesteś z tego powodu zbyt szczęśliwy.