R. Schumacher: Vettel może zdecydować się na roczny kontrakt Ferrari

Zdaniem byłego kierowcy F1, dobrym kierunkiem dla Niemca może być McLaren.
23.04.2016:54
Mateusz Szymkiewicz
699wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ralf Schumacher uważa, że Sebastian Vettel może finalnie zdecydować się na roczne przedłużenie kontraktu z Ferrari.

We wtorek pojawiły się informacje, że Niemiec odrzucił pierwszą propozycję nowej umowy od stajni z Maranello. Porozumienie między kierowcą a zespołem miałoby obowiązywać tylko w 2021 roku, a wynagrodzenie zostałoby obniżone do poziomu 12 milionów euro.

Zdaniem byłego kierowcy m.in. Williamsa oraz Toyoty - Ralfa Schumachera, Vettel może ostatecznie zaakceptować propozycję Ferrari, nie mając lepszych perspektyw na przyszłość. Ostatni sezon nie był optymalny. Ferrari przechodzi przez trudny okres i starają się wszystko zoptymalizować. Wierzę, że tego typu kontrakt może wchodzić w grę, szczególnie w tych czasach. Pytanie brzmi, czy chce walczyć o mistrzostwo świata, czy może zbudować coś nowego.

McLaren znajduje się na dobrej drodze, więc ta opcja może być prawdopodobna. Z drugiej strony nadal są dosyć daleko. Wkrótce zmienią silnik, więc to trudna sytuacja. Jeżeli zostanie tutaj [w Ferrari] na rok, to znajdzie się w dobrych rękach. Oczywiście musi czuć wsparcie całego zespołu. Jeżeli raz odczujesz, że ekipa nie stoi za tobą, wówczas należy odejść - powiedział 44-latek.

Zdaniem innego byłego kierowcy Formuły 1, Christiana Dannera, Vettel zdecyduje się zostać w Ferrari. W czasach kryzysu utrzymanie ciągłości jest istotne. Ferrari już teraz ma sporo do zrobienia, więc przyda im się stabilizacja chociażby po stronie kierowców - dodał Niemiec.