Briatore: Ferrari ściągnęło Sainza, by mieć kierowcę numer dwa

Włoch nie ma złudzeń, że stajnia z Maranello zamierza wszystko postawić na Leclerca.
19.05.2016:30
Mateusz Szymkiewicz
1125wyświetlenia
Embed from Getty Images

Flavio Briatore jest przekonany, że Ferrari sięgnęło po Carlosa Sainza, by mieć kierowcę „numer dwa” obok Charlesa Leclerca.

Hiszpan będzie następcą Sebastiana Vettela, podpisując kontrakt ze stajnią z Maranello od sezonu 2021. Uważa się, że w walce o fotel 25-latek pokonał Daniela Ricciardo, który nie chciał zaakceptować z góry ustalonej roli lidera Charlesa Leclerca.

Sytuacja ta jest dla mnie jasna - powiedział Flavio Briatore, były szef Renault. Ferrari jest w pełni zaangażowane w Leclerca. Charles także udowodnił, że jest bardzo wyjątkowym kierowcą wyścigowym. Dla mnie receptą na mistrzostwo od zawsze było posiadanie zawodnika z potencjałem na tytuł, a także drugiego kierowcy, który będzie odbierał punkty rywalom.

Sebastian Vettel po prostu musiał zapłacić cenę za to, że szybki facet dołączył do Ferrari. Podobnie jak Hamilton w McLarenie, Leclerc zaskoczył zespół. Kiedy masz dwóch równorzędnych kierowców w zespole, natychmiast zaczynają zabierać sobie punkty. On jest dobrym kierowcą [Sainz], który miał bardzo udany sezon 2019, szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę jakim samochodem startował.