Button: Wątpię w powrót Alonso do Formuły 1

Hiszpan łączony jest z Renault, którego kierowcą miałby zostać w sezonie 2021.
20.05.2010:44
Łukasz Tarnacki
1057wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były zespołowy partner Alonso - Jenson Button, wątpi w chęć powrotu Hiszpana do Formuły 1.

Spekuluje się, iż dwukrotny mistrz świata miałby w roku 2021 dołączyć do Renault zastępując Daniela Ricciardo, który wraz z końcem obecnego sezonu przejdzie do McLarena.

Alonso opuścił F1 po sezonie 2018, jednakże nie zamknął sobie drzwi przed potencjalnym powrotem. Były szef zespołu Renault, Flavio Briatore, twierdzi, że Alonso odbył już detoks i jest gotowy na ponowną rywalizację w Formule 1.

Decydując się na powrót, Alonso już trzeci raz w karierze reprezentowałby barwy Renault. Wcześniej odnosił z ekipą wielkie sukcesy zdobywając w latach 2005-2006 tytuły mistrzowskie. Jenson Button wątpi jednak, by Hiszpan był zainteresowany ponownym angażem we francuskim zespole, jeśli miałby dysponować niekonkurencyjnym bolidem.

Myślę, że gdyby Renault było blisko czołówki, a szanse na podia w 2021 lub 2022 roku byłyby realne, to Fernando skorzystałby z opcji powrotu. Na doścignięcie topowych ekip potrzeba jednak więcej czasu, którego Alonso obecnie nie ma. Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście związanie się z jednym z najlepszych zespołów, wtedy można od razu pokazać swoją szybkość. Tak się jednak nie stanie i wobec tego nie sądzę, że Fernando chciałby poświęcać kolejne trzy lub cztery lata na powolną budowę zespołu wokół siebie - stwierdził Button.